Wkrótce do oferty Acera trafi nowy tablet Iconia One 10 z ośmiordzeniowym układem Mediatek

Wkrótce do oferty Acera trafi nowy tablet Iconia One 10 z ośmiordzeniowym układem Mediatek

Sytuacja na rynku tabletów raczej nie napawa optymizmem. Ostatnie prognozy wskazują powolne spadki sprzedaży urządzeń tego typu, ale pewne jest, że część firm nie zrezygnuje z tej, nadal bardzo interesującej, części rynku. Jednym z takich graczy jest Acer. Pojawiły się informacje o nadchodzącej premierze Iconii One 10 (B3-A10), który będzie należał do zawodników z pogranicza klasy niskiej i średniej.

Acer Iconia One 10 (B3-A10), bo o nim mowa, przeszedł certyfikację w FCC i pojawił się w ofercie jednego z węgierskich sklepów internetowych. Zacznijmy jednak od informacji na temat specyfikacji.

Ekran IPS będzie miał przekątną 10,1 cali i rozdzielczość 1280 x 800 pikseli – w dzisiejszych czasach HD przy takiej wielkości wyświetlacza to nie powód do chluby, ale mimo wszystko wciąż standard. Producent podobno zdecyduje się na układ Mediatek MT8151 z ośmioma rdzeniami 1,7 GHz i układem graficznym ARM Mali 450MP4. Niezbyt optymistycznie nastraja 1 GB RAM. Na otarcie łez pozostaną 32 GB pamięci wbudowanej, a na pokładzie tabletu pojawią się również: WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, akcelerometr oraz GPS.
Tabletowo.pl Wkrótce do oferty Acera trafi nowy tablet Iconia One 10 z ośmiordzeniowym układem Mediatek Acer Android Plotki / Przecieki Tablety

Jak przystało na taki tablet, Acer doposażył go w dwa aparaty: tylny ma 5, a przedni 0,3 Mpix. Niewątpliwym plusem nowej Iconii będzie preinstalowany Android 5.1 Lollipop, natomiast czas pracy ma wynieść 7 godzin – za zasilenie tego urządzenia będzie odpowiedzialne ogniwo 5340 mAh.

Na koniec cena. Węgierska strona podaje kwotę 249 dolarów, co patrząc na poszczególne elementy specyfikacji, brzmi zniechęcająco, ale trudno oceniać dany model przed jego premierą. Cóż, na oficjalne dane musimy jeszcze trochę poczekać, może do wrześniowych targów IFA?

źródło: Tabletmonkeys, tablet-notebook-netbook.hu

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona