Wkrótce nowe telefony od Elephone (aktualizacja) | Tabletowo.pl

Wkrótce nowe telefony od Elephone (aktualizacja)

Dołącz do dyskusji 0

Elephone to jedna z tych firm, która powoli przebija się do świadomości polskich konsumentów. Po kilku w miarę ciekawych urządzeniach chińska korporacja zamierza zaprezentować zupełnie nową rodzinę smartfonów.

Elephone od jakiegoś czasu po cichu wprowadza na rynek urządzenia poprzedzone literą „C” w nazwie. Mogliśmy usłyszeć już o Elephone C1 oraz C1X, jednak wiele wskazuje na to, że do tego grona w niedalekiej przyszłości dołączy Elephone C1 Max oraz C1 Mini.”Mini” w nazwie pozwala sądzić, że nie należy spodziewać się zbytnich fajerwerków. Czy faktycznie?

Zgodnie z informacjami GizChina.com rodzina urządzeń C posiadała i nadal będzie posiadać wspólny mianownik w postaci ekranu pracującego w rozdzielczości HD oraz procesora od MediaTek’a. Precyzując: układu MT6767. Wstępnie mówi się o zastosowaniu 5-calowego wyświetlacza oraz pojedynczej optyce aparatu. Właśnie to pojedyncze oczko matrycy ma być jedyną rzeczą, która będzie odróżniać ten model od innych. Konsumenci mają rzekomo otrzymać smartfon wykonany w dużej mierze z metalu, na dodatek szczupły i w swoim designie wyraźnie nawiązujący do pozostałych urządzeń z linii C.

Fot: http://www.gizchina.com/2017/03/22/elephone-model-diversity-c1-mini-coming-soon/

W chwili obecnej takie informacje jak ilość pamięci RAM, rozdzielczość matrycy czy wersja systemu są dla nas zagadką, jednak jeśli podobieństwa do pozostałych urządzeń z linii C potwierdzą się, spodziewałbym się 13-megapikselowej kamery oraz co najmniej 2 GB pamięci RAM, co tworzy nam całkiem ciekawą konstrukcję typu mid-range. Zagadką jest też oczywiście cena, jednak jeśli firma chce zanotować dobre wyniki sprzedażowe, ta nie powinna być zbyt wygórowana.

Aktualizacja

Jeśli źródła naszego czujnego czytelnika, @GieKa okażą się być prawdziwe, to wiemy o tym urządzeniu znacznie, znacznie więcej. Do 5-calowego ekranu pracującego w HD możemy dopowiedzieć, że będzie wyróżniał się lekko zagiętym szkłem typu 2.5D. Urządzenie w specyfikacji dostępnej na tej stronie ma 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB na pliki użytkownika z opcją rozbudowy dzięki slotowi na karty SD. Główna optyka aparatu ma rzekomo mieć matrycę 5 Mpx, kamerka do selfie 2 Mpx, a za czas pracy ma rzekomo odpowiadać bateria o pojemności 2200 mAh. A jak urządzenie w tym scenariuszu wygląda? Zobaczcie:

Fot: http://cnoemphone.com/c1-mini-oem

C1 Max wyróżnia się natomiast dużym, 6-calowym ekranem (również pracującym w jakości HD), 2 GB RAM oraz 32 GB na pliki, z opcją rozbudowy dzięki slotowi kart SD. Ten scenariusz potwierdza natomiast obecność MediaTek’a 6767. Są natomiast pewne odstępstwa w kwestii optyki aparatu, która – owszem – będzie podwójna, jednak będzie to para 2 x 8 Mpx. Całość zamyka ogniwo o pojemności 2800 mAh oraz oczywiście Android 7.

Fot: http://cnoemphone.com/dual-carema-oem-phone-c1-max

źródło: gizchina.comcnoemphone.com dzięki @GieKa

*na zdjęciu głównym Elephone P300

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona