Wkrótce czeka nas rewolucja w dziedzinie akumulatorów? | Tabletowo.pl

Wkrótce czeka nas rewolucja w dziedzinie akumulatorów?

Dołącz do dyskusji 0

20130215-110559.jpg Ciągle słyszymy o coraz bardziej wydajnych procesorach, lepszych układach graficznych, bardziej wytrzymałych matrycach, wyświetlaczach o coraz wyższych rozdzielczościach, aparatach robiących bardziej doskonałe zdjęcia i tak dalej, i tak dalej… Wszystko to powoduje, że na rynku debiutuje coraz więcej ciekawych urządzeń elektronicznych, szybszych, bardziej wydajnych, ale i krócej pracujących na jednym ładowaniu. Dotychczas producenci jednostek centralnych starali się zmniejszyć ich bateriożerność, ale na dłuższą metę nie jest do zadowalające rozwiązanie. Wiele jednak wskazuje na to, że niebawem doczekamy się – wreszcie – rewolucji na rynku akumulatorów, dzięki naukowcom z USC, University of Southern California.

Naukowcy wpadli na pomysł wykorzystania krzemowych, elastycznych nanodrutów w anodach akumulatorów litowo-jonowych. Takie rozwiązanie pozwoli na szybsze ładowanie urządzeń elektronicznych, zwiększenie pojemności akumulatorów i żywotności ich ogniw. Jak bardzo? Może się udać osiągnąć trzykrotnie większą pojemność akumulatora, ponowne naładowanie w ciągu 10 minut i ponad 2000 cykli ładowania. Can’t wait!

Nie wiem jak Wy, ale ja z niecierpliwością czekam na czasy, w których będę mogła wyjechać na dwa tygodnie i zapomnieć o konieczności pakowania tony ładowarek do moich urządzeń. Na razie brzmi to abstrakcyjnie, ale mam nadzieję – oby nie złudną – że kiedyś tak właśnie będzie. Tymczasem naukowcy z USC twierdzą, że pierwszy sprzęt z ich najnowszym akumulatorowym odkryciem mogą powstać w ciągu już najbliższych dwóch-trzech lat. Oby tak się właśnie stało! Dzięki Marek za podesłane info! ;)

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona