Witryna sklepu Google Play teraz także w wersji mobilnej

Google-Play-Store-logo1

Google nieustannie ulepsza swój ekosystem usług oraz urządzeń: jakiś czas temu pisaliśmy o przebudowie poczty Gmail, pojawiły się też doniesienia o projekcie Android Silver. Całkiem niedawno Kasia informowała Was też o wprowadzeniu systemu płatności PayPal w najnowszej aktualizacji Sklepu Google Play. Wygląda na to że Google nie spoczywa na laurach. Dziś światło dzienne ujrzała mobilna strona Sklepu Play dostosowana do ekranów urządzeń mobilnych.

Google Play w przeglądarce smartfona bądź tabletu od teraz będzie posiadał wygląd bardzo zbliżony do tego, który możemy podziwiać w aplikacji dla systemu Android. Po lewej stronie znajdziemy „wysuwane” menu dające dostęp do kategorii aplikacji i multimediów oraz ustawień Sklepu. Po prawej stronie na górze znajdziemy wyszukiwarkę. Poszczególne ekrany są dostosowane do wygodnej obsługi palcem: przyciski są stosunkowo duże i instalacja aplikacji czy też zakup urządzeń nie powinny sprawiać problemu.

Mobilna strona Google Play daje dostęp do działu zakupów sprzętu, w związku z czym istnieje możliwość np. zakupu tabletu Nexus z naszego smartfona. Niestety, nadal usługa dostępna jest tylko w wybranych krajach.

Jak podobają się Wam te zmiany?

[źródło]