Wydawało mi się, że ta marka już się nie podniesie. Withings wprowadza na rynek hybrydowy zegarek Steel HR Sport - Tabletowo.pl

Wydawało mi się, że ta marka już się nie podniesie. Withings wprowadza na rynek hybrydowy zegarek Steel HR Sport

Dołącz do dyskusji 0

Historia firmy Withings w ostatnich latach jest dość barwna. Jako udany startup, radziła sobie z czasem coraz gorzej, by w 2016 roku zostać przejęta przez Nokię. Nie zagrzała jednak zbyt długo miejsca pod skrzydłami Finów, ponieważ w bieżącym roku marka powróciła do swojego pierwotnego założyciela. I najwyraźniej nie zamierza on pozwolić, by Withings został zapomniany, bo prezentuje nowy model zegarka.

Wykupienie Withings przez pierwszego założyciela firmy wynikało bezpośrednio z tego, że Nokia Health miała spore problemy z nadaniem kierunku nabytemu w 2016 roku startupowi. W gruncie rzeczy Nokia miała problemy z całym działem wearables, nie tylko z dodatkową marką zegarków. Finowie sobie jednak jakoś poradzą, zaś Withings musi teraz samodzielnie utrzymać się na ryku. Dlatego prezentuje nowy smartwatch, przy okazji pokazując nowe logo firmy (z czerwonym plusikiem w literce „t”).

Pewnie niektórzy mieliby obiekcje, by nazwać nowy zegarek Withings smartwatchem przez to, że nie jest wyposażony w kolorowy wyświetlacz wypełniający tarczę. Firma kontynuuje jednak swoją filozofię sprzedawania urządzeń hybrydowych, gdzie mechanizm mierzący czas jest klasyczny, a funkcje smart są istotnym dodatkiem.

Steel HR Sport występuje w dwóch odmianach: z czarną i białą tarczą, choć sam „bąbel” z wyświetlaczem OLED jest czarny niezależnie od wersji. To na nim pokazywane są różne statystyki czy informacje. Mogą tam pojawić się dane pobrane z kalendarza, powiadomienia o wiadomościach, nieodebranych połączeniach na telefonie czy pulsie mierzonym podczas ćwiczeń fizycznych. Smartwatch jest pierwszym w ofercie Withings, który potrafi mierzyć zdolność pochłaniania tlenu przez organizm (VO2 max, czyli pułap tlenowy). Wszystkie zebrane informacje można podglądać w specjalnej aplikacji.

Tabletowo.pl Wydawało mi się, że ta marka już się nie podniesie. Withings wprowadza na rynek hybrydowy zegarek Steel HR Sport Nowości Wearable

Zegarek ma tez kilka bardziej standardowych funkcji, takich jak alarm wibracyjny (podczas otrzymywania powiadomień), śledzenie snu i inteligentne wybudzanie.

Koperta wykonana jest ze stali nierdzewnej. Zegarkowi zapewniono wodoszczelność (do 50 m) i baterię, która ma umożliwić działanie do 25 dni w trybie standardowym oraz 20 dodatkowych dni po włączeniu trybu oszczędzania energii.

Steel HR Sport kosztuje 199,95 dolarów, w kompletach z różnymi paskami do wyboru.

Choć nie zamierzam kupować żadnego sprzętu od Withings, muszę przyznać, że ich zegarki zawsze mi się podobały. Sport Steel HR też ma w sobie coś, co sprawia, że cieszę się z powrotu Withings do życia. Oby na dłużej.

Smartwatche są dla Nokii jak gorący kartofel. Withings wróci do swojego twórcy

źródło: 9to5google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona