Withings dołącza do Nokii na MWC 2017 – będzie smartwatch?

Choć to oczywiste, że smartfony zawsze są w centrum uwagi na Mobile World Congress, nie oznacza to, że nie zobaczymy tam żadnych innych urządzeń. Samsung zaprezentuje nowy tablet, Lenovo pokaże kolejne moduły a sporo firm pochwali się nowymi urządzeniami noszonymi. Jedną z takich firm jest Withings – francuska firma zajmująca się produkcją urządzeń mierzących aktywność fizyczną, przejęta w zeszłym roku przez Nokię.

Reklama

Przed wykupieniem przez Nokię, Withings robił wiele fajnych rzeczy w kategorii wearables, jednak od jakiegoś czasu nie widać w tej materii żadnego ruchu. Firma ogłosiła, że w tym roku na MWC dołączy do Nokii i przygotują wspólnie coś „ekscytującego”.

Konferencja Nokii odbędzie się w Barcelonie w tę niedzielę, 26 lutego. Można się tylko domyślać, co Nokia i Withings zamierzają wtedy przekazać. Czy mają do zaprezentowania jakieś urządzenie, nad którym pracowali wspólnie przez ostatnie miesiące? A może firmy dopiero wtedy będą chciały ogłosić rozpoczęcie współpracy nad jakąś konkretną smartopaską lub zegarkiem?

Pytania można mnożyć, a odpowiedzi poznamy dopiero w niedzielę. Jednak Withings udało się mnie zainteresować, gdyż zawsze ceniłem sobie ich podejście do projektowania gadżetów. W tym roku może się okazać, czy Nokii opłacało się przejmować francuską firmę. Oby to rzeczywiście było coś „ekscytującego”!

 

na grafice tytułowej: Withings Activite Steel 2

źródło: AndroidAuthority