Wistron Tiger to 6,45-calowy phablet z Windows Phone i Snapdragonem 800!

Piotr Wam dziś napisał o tym, że niedługo prawdopodobnie zobaczymy nowe urządzenie z Windows Phone od HTC. Nie wiadomo co to dokładnie będzie, ale jeśli Tajwańczycy chcą powalczyć z Nokią, to powinni pokazać kilka smartfonów o różnych wielkościach. Zostawiając jednak na chwilę tę firmę, warto przyjrzeć się temu, co już zostało pokazane na Computex 2014 w Tajpej, jak chociażby 6,45-calowy Wistron Tiger.

Niedawno Microsoft zniósł opłaty licencyjne na Windows Phone i dzięki temu mniejsze firmy zaczęły się interesować tym systemem. Pomysł oczywiście świetny, ale szkoda, że wprowadzony tak późno. Jednak dzięki niemu nasz wybór nie będzie się już ograniczać do Nokii, HTC, Samsunga czy Huawei. Swoje produkty zapowiedziały inne korporacje, ale warto też rzucić okiem co nowego już powstało z mobilnymi okienkami.

Reklama

Wistron Tiger to, jak już wspomniałem 6,45-calowy phablet, który pracuje pod kontrolą Windows Phone 8.1. Został pokazany na Computex 2014 i nie tylko jego wymiary przyciągają uwagę. Specyfikacja również jest najwyższych lotów. Jego serce to Snapdragon 800, a obraz wyświetlany jest w rozdzielczości FullHD. Ciekawostką są ekranowe przyciski systemowe, które chowają się gdy z nich nie korzystamy. Dzieła dopełnia metalowa obudowa oraz głośniki stereo na przednim panelu. Nie wiadomo na razie kiedy trafi on na rynek i pod jaką marką się pojawi.

Bardzo prawdopodobne, że nie zobaczymy takiego urządzenia na naszych półkach, ale pokazuje ono, że nie tylko budżetowce z Windows Phone mają sens. Oczywiście więksi producenci mogą sobie pozwolić na wprowadzanie flagowych modeli, ale mówiono, że mniejsze firmy będą pokazywać tylko tanie smartfony z tym systemem. Mam nadzieję, że tak się nie stanie, ponieważ przyda się konkurencja zarówno w tanich, jak i drogich produktach z systemem Microsoftu. A ten Wistron Tiger wygląda bardzo interesująco.

Źródło, źródło