Winmate M700D wkrótce w sprzedaży? | Tabletowo.pl

Winmate M700D wkrótce w sprzedaży?

Dołącz do dyskusji 0

W dzisiejszych czasach zazwyczaj oczekujemy na nowe tablety z systemami takimi jak Android 4.2, iOS 6 czy Windows 8. Czy znajdzie się zatem miejsce dla przenośnego urządzenia z 3.5-letnim już Windowsem 7? Firma Winmate chce nas przekonać, że tak. Ich najnowsze dziecko – M700D – prawdopodobnie trafi w najbliższym czasie do sprzedaży.

Zaprezentowany pod koniec lutego tablet pojawił się na stronie Federalnej Komisji Łączności (FCC). Możemy tam zobaczyć wszystkie szczegóły urządzenia, włącznie z  zatwierdzonym wyglądem. Pojawienie się dokumentów może oznaczać, że Winmate w najbliższym czasie planuje wprowadzić tablet na rynek – w końcu wszystkie specyfikacje są już podane i zaakceptowane. Na razie są to jednak tylko podejrzenia, których producent nie skomentował.

Sam tablet M700D oferować ma 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024×600 pikseli (jasność max. 500 nitów). Patrząc na aktualny rynek, nie jest to wybitny sprzęt multimedialny – nie takie jest jednak jego przeznaczenie. Urządzenie to ma być trwałe i pozwalać na pracę nawet w ciężkich warunkach. Dlatego też obudowa M700D została stworzona z twardego tworzywa sztucznego i wyposażona w strategicznych miejscach w gumę, która ma chronić przed uszkodzeniami. Dodatkowo tablet ma działać w temperaturze od -10 do 50 stopni Celsjusza, być odporny na kurz czy wodę (wodoodporny) oraz wyjść bez szwanku z ponad 1-metrowego upadku.

Wnętrze tabletu wypełni dwurdzeniowy procesor Intel Atom N2600 o taktowaniu 1.6 GHz. Do tego dojdzie pamięć RAM – standardowo 2 GB, ale z możliwością rozbudowy do 4 GB – natomiast pamieć wewnętrzną zapewni dysk SSD o pojemności 32GB (możliwe poszerzenie do 128 GB).

Nie zabraknie również modułu sieci bezprzewodowej Wi-Fi 802.11b/g/n oraz modemu 3G (choć ten jest opcjonalny), Bluetooth 2.1+EDR, odbiornika GPS (również opcjonalny) czy 2-megapikselowym aparatem z diodą LED. Tablet M700D ma zostać również wyposażony w jeden port USB 2.0, czytnik kart microSD oraz wyjście audio mini-Jack. Jego wymiary mają wynosić [212.4 x 132.8 x 26] mm, a waga 770 gram (podstawowy akumulator) lub 1060 gram (większy akumulator).

Dlaczego są dwa różne warianty? Ponieważ producent przewidział możliwość wymiany akumulatora na zapasowy. Jeżeli zdecydujemy się na zakup drugiej, pojemniejszej sztuki, to korzystając z obu uzyskamy ogółem do 8 godzin pracy. Pojemność standardowego akumulatora to 2270 mAh, natomiast dodatkowego 5200 mAh.

Na samym końcu warto zauważyć, że sprzęt tego typu do tanich nie należy. Nie spodziewajmy się również, że znajdziemy go na wystawie w sklepie z elektroniką – zapewne potencjalny klient będzie musiał złożyć zamówienie na stronie producenta. Kiedy będzie to możliwe? Jeżeli tylko pojawi się o tym informacja, damy Wam znać.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona