Windows Phone 8.1 Update 1 oficjalnie! | Tabletowo.pl

Windows Phone 8.1 Update 1 oficjalnie!

Dołącz do dyskusji 0

Microsoft zdecydowanie podkręcił tempo aktualizacji swojego smartfonowego systemu operacyjnego. Przełomem była wersja 8.1 w której pojawiło się centrum powiadomień i Cortana, ale na tym nie koniec.

Update 1 to kodowa nazwa nowej aktualizacji, która już w przyszłym tygodniu trafi do właścicieli smartfonów z zainstalowanym Developer Preview. Czego możemy się spodziewać? Większych i mniejszych zmian będzie sporo. Dla samego Microsoftu najważniejsze może okazać się wprowadzenie Cortany na rynek chiński w ojczystym języku jego mieszkańców. Wersje Beta trafią rónież do Indii, Wielkiej Brytanii, Australii i Kanady. Co ciekawe, chińska Cortana będzie różniła się wyglądem i zamiast symetrycznej obręczy jej symbolem będzie owalna „twarz-emotikona” widoczna na zdjęciach. Google Now i Siri w Chinach nie działają tak jak by tego oczekiwano, więc firma z Redmond liczy, że jej wirtualna asystentka zrobi różnicę i zachęci do kupna nowych telefonów z Windows Phone – szczególnie, że kilku chińskich budżetowych producentów będzie wytwarzać takie urządzenia.

cortanachina

Zmian wizualnych będzie mało, ale najbardziej znaczącą z nich okażą się foldery. Wreszcie w wygodny sposób można będzie grupować wybrane aplikacje zachowując przy tym funkcjonalność żywych kafelków. W ubiegłym roku Nokia zaprezentowała aplikację „Foldery”, ale nie integrowała się ona głęboko z systemem, co sprawiało, że rozwiązanie to nie było wygodne w codziennym używaniu. Grupy kafelków będzie można też łączyć funkcjonalnie nadając całej grupie nazwę – tak jak w Windows 8.1.

livefolders

Pojawią się też udoskonalenia i rozszerzenia możliwości konfiguracji VPN, umożliwienie otrzymywania powiadomień przez Bluetooth (przydatne przy parowaniu z zegarkami czy trackerami fitness) czy Apps Corenr, który pozwala na odpalanie aplikacji biznesowych w zamkniętym hermetycznie, izolowanym środowisku. Od strony sprzętowej – wsparcie dla technologii Quick Charge Qualcomma, dodatkowa rozdzielczość 1280 x 800 i kompatybilność z urządzeniami 7-calowymi oraz współpraca z inteligentnymi pokrywami ekranu, znanymi np z HTC One czy LG G3.

Zmiany bardzo ciekawe, ale nie przełomowe. Cieszy jednak to, że Microsoft bardzo poważnie traktuje WP 8.1 przed zbliżającym się „Treshold”.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona