Windows Phone 8.1 już gotowy. Co już wiemy? - Tabletowo.pl

Windows Phone 8.1 już gotowy. Co już wiemy?

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Windows Phone 8.1 już gotowy. Co już wiemy?  Aktualizacje Microsoft Nowości

Windows Phone 8.1 to jeden z najbardziej oczekiwanych mobilnych systemów operacyjnych. Na razie wiadomo, że jest on już w rękach producentów telefonów i zapewne jest już przygotowywany dla konkretnych urządzeń. Jednak jeszcze musimy się uzbroić w cierpliwość, bowiem nie ma co oczekiwać premiery tego prawdopodobnie aż do maja, jednak z oficjalnym określeniem się Microsoftu w kwestii daty premiery 8.1 musimy poczekać do konferencji Build.

Wraz z aktualizacją, telefony wyposażone w sloty kart pamięci otrzymają możliwość instalowania na nich aplikacji. To oznacza, że posiadacze urządzeń obsługujących karty microSD będą w stanie zwiększyć nieco możliwości swoich smartfonów. Jednak Microsoft zadbał, aby używanie tego sposobu przechowywania aplikacji nie wpłynęło na szybkość całego systemu. Aby móc skorzystać z tej funkcji, w telefonie musi znajdować się karta microSD  Class 6 SDHC, jednak rekomendowane są Class 10 SDHC. Te, poniżej minimalnej specyfikacji nie będą obsługiwane.

Trójkolumnowy podział kafelków na ekranie startowym owszem, pojawi się w Windows Phone 8.1, jednak nie będzie dostępny dla wszystkich urządzeń. Wszystko rozbija się głównie o rozdzielczość ekranu. Smartfony wyposażone w wyświetlacze zdolne do wygenerowania obrazu o rozdzielczości 480 x 800 i mniejszej niestety nie otrzymają możliwości włączenia trójkolumnowego podziału kafelków. Można zatem przyjąć, że te urządzenia, które posiadają ekrany o przekątnej mniejszej, niż 4,5 cala, nie dostaną takiej możliwości (Lumie: 520, 525, 620, 720, 820; Samsung Ativ Odyssey; Huawei Ascend W1, W2; HTC: 8X, 8S). Wszystkie inne telefony taką możliwość otrzymają.

Źródło: phonearena.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona