Windows Insider będzie dostępny dla wybranych użytkowników Xiaomi Mi4

Windows Insider będzie dostępny dla wybranych użytkowników Xiaomi Mi4

Po raz pierwszy Xiaomi Mi4 otrzymało możliwość wgrania Windowsa w czerwcu tego roku. Teraz natomiast Joe Belfiore ogłosił oficjalnie, że w Chinach zostanie rozpoczęty program Windows Insider dla wybranych użytkowników smartfonów od tego chińskiego producenta. Początkowo będą to bardzo skromne beta testy.

Na pewno cieszy fakt, że Microsoft postawił na współpracę z takim producentem. Daje to szanse, że na rynku pojawią się bardzo ciekawe smartfony z Windowsem 10 od wielu firm, które dotychczas były zaangażowane wyłącznie w rozwój Androida. Do testów najnowszych „okienek” będą mogli zapisać się użytkownicy Xiaomi Mi4. Jestem ciekaw, czy Amerykanie zdecydują się jednak na znaczne zwiększenie liczby testerów.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości użytkownicy innych smartfonów z Androidem również będą mogli wypróbować Windowsa 10 na swoim telefonie, chociaż na razie pozostaje to jedynie w sferze plotek. Aczkolwiek wprowadzenie programu Insider dla urządzeń od reszty chińskich firm mogłoby przełożyć się na wzrost popularności „okienek” w Państwie Środka. Zawsze byłby to progres.

Windows Insider dla Xiaomi Mi4 jest ważnym wydarzeniem. Jestem ciekaw, czy czwarty producent smartfonów na świecie zdecyduje się wypuścić jakiś model z preinstalowanym systemem Microsoftu.

źródło: @joebelfiore (1), (2)