Windows Insider będzie dostępny dla wybranych użytkowników Xiaomi Mi4 17

Windows Insider będzie dostępny dla wybranych użytkowników Xiaomi Mi4

Po raz pierwszy Xiaomi Mi4 otrzymało możliwość wgrania Windowsa w czerwcu tego roku. Teraz natomiast Joe Belfiore ogłosił oficjalnie, że w Chinach zostanie rozpoczęty program Windows Insider dla wybranych użytkowników smartfonów od tego chińskiego producenta. Początkowo będą to bardzo skromne beta testy.

Na pewno cieszy fakt, że Microsoft postawił na współpracę z takim producentem. Daje to szanse, że na rynku pojawią się bardzo ciekawe smartfony z Windowsem 10 od wielu firm, które dotychczas były zaangażowane wyłącznie w rozwój Androida. Do testów najnowszych „okienek” będą mogli zapisać się użytkownicy Xiaomi Mi4. Jestem ciekaw, czy Amerykanie zdecydują się jednak na znaczne zwiększenie liczby testerów.

Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości użytkownicy innych smartfonów z Androidem również będą mogli wypróbować Windowsa 10 na swoim telefonie, chociaż na razie pozostaje to jedynie w sferze plotek. Aczkolwiek wprowadzenie programu Insider dla urządzeń od reszty chińskich firm mogłoby przełożyć się na wzrost popularności „okienek” w Państwie Środka. Zawsze byłby to progres.

Windows Insider dla Xiaomi Mi4 jest ważnym wydarzeniem. Jestem ciekaw, czy czwarty producent smartfonów na świecie zdecyduje się wypuścić jakiś model z preinstalowanym systemem Microsoftu.

źródło: @joebelfiore (1), (2)