Windows Blue z obsługą tabletów o przekątnej 7 i 8 cali?

W zeszłym tygodniu usłyszeliśmy o nowym, tajemniczym projekcie Microsoftu, kryjącym się pod kryptonimem Windows Blue. Owy projekt to nic innego niż nowy system operacyjny firmy z Redmond, który ma zostać następcą „ósemki”. Najistotniejsza zmiana związana z pojawieniem się nowego systemu to fakt, że od tej pory Windows ma być wydawany w cyklu corocznym, a nie jak do tej pory – co trzy lata.

Ostatnimi dniami pojawiły się kolejne plotki związane z „niebieskim Windowsem”, które mogą ucieszyć wszystkich tych, którzy w tabletach preferują mniejsze przekątne ekranu niż 10 cali. Jak donosi serwis The Verge (też był źródłem wycieku o Windows Blue) – nowa wersja Windowsa ma wprowadzić obsługę ekranów o przekątnych 7 i 8 cali. Informacja ta jest o tyle zaskakująca, że podczas październikowej premiery tabletu Microsoft Surface RT mówiło się o tym, że gigant z Redmond nie zamierza dostosowywać swojego systemu pod urządzenia o przekątnej mniejszej niż 10 cali, bo tak jak Apple za czasów Jobsa, uznaje ją za jedyną słuszną. Wyniki sprzedaży Windowsa 8 i tabletów z tymże systemem mogły jednak zweryfikować przekonania Microsftu w tej sprawie.

Cóż, pozostaje nam czekać na oficjalne informacje od Microsoftu i trzymać kciuki, aby ta plotka okazała się prawdziwa. Przystosowanie Windowsa pod ekrany o mniejszej przekątnej może bowiem poskutkować wysypem mniejszych, poręczniejszych i przede wszystkim tańszych tabletów z okienkami na pokładzie, na które może wreszcie będzie stać przeciętnego Kowalskiego.

źródło

Tekst podesłał lexer, Czytelnik Tabletowo.pl – dzięki!