Windows 9 zadebiutuje w kwietniu 2015 roku?

Windows 8 zadebiutował na rynku w październiku 2012 roku, a już rok później otrzymał aktualizację do wersji 8.1. Używam go od samego początku na laptopie, natomiast w późniejszym czasie miałam również możliwość testowania kilku tabletów z tym systemem. I, w przeciwieństwie do wielu użytkowników platformy Microsoftu, jestem zdania, że kafelkowa wersja systemu ma sens i, co więcej, jest udana. Na tyle, że wreszcie tablety z Windowsem stały się używalne, a co za tym idzie – w pełni przydatne (przypomnijcie sobie dotykowy sprzęt z Windowsem 7…). Ciekawe jak będzie z kolejną wersją systemu. A ta przewidziana jest rzekomo na kwiecień 2015 roku.

Informacje pochodzą od Paula Thurrotta z serwisu Supersite for Windows, którego możecie koajrzyć z wcześniejszych przecieków dotyczących Microsoftu. Thurrott twierdzi, że zbliżająca się aktualizacja platformy, o której mówi się już od dłuższego czasu (Threshold) nie będzie Windowsem 8.2, jak sądzono do tej pory, ale kolejną wersją systemu, czyli Windows 9.

Co ciekawe, według Thurrotta zapowiedzi premiery Windowsa 9, wraz z pierwszymi informacjami na jego temat, możemy się spodziewać już w kwietniu bieżącego roku. Wtedy to ma mieć miejsce BUILD 2014, czyli ważne dla Microsoftu wydarzenie. To właśnie podczas tej corocznej konferencji koncernu z Redmond poznajemy kolejne interesujące wieści na temat rozwoju jego produktów (czy to systemu, czy konsoli, czy innych).

źródło