Windows 8 - znamy minimalne wymagania systemu - Tabletowo.pl

Windows 8 – znamy minimalne wymagania systemu

Tabletowo.pl Windows 8 - znamy minimalne wymagania systemu Nowości

Użytkownicy tabletów dzielą się na elastycznych – obojętnych co do systemu, na którym pracują, ale wśród nas są także osoby, które nie wyobrażają sobie odstawienia na bok Windowsa i zapoznania się z inną platformą. Między innymi w takich odbiorcach Microsoft widzi potencjalnych klientów przyszłych urządzeń z najnowszą odsłoną systemu operacyjnego Windows – Windows 8. Koncern z Redmond podzielił się wieściami dotyczącymi wymagań, jakie musi spełnić sprzęt, by mógł pracować pod kontrolą Windows 8. Tym samym wiemy już jakich tabletów możemy się spodziewać. Jakie będą musiały być urządzenia, które będą chciały otrzymać zaszczytne miano „Certified for Windows 8”?

Minimalne wymagania sprzętowe Windows 8 zawierają przede wszystkim 10GB wolnej pamięci po instalacji systemu, grafika z obsługą Direct 3D 10 i WDDM 1.2 oraz wyświetlacz o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli z pięcioma punktami dotyku. Dodatkowo każdy tablet z Windows 8 będzie musiał posiadać akcelerometr, żyroskop, magnetometr, czujnik światła, głośniki, USB 2.0, kamerę 720p, NFC, WLAN i Bluetooth 4.0. Co więcej, zamiast BIOS ma się znaleźć UEFI.

Dotychczas używany skrót CTRL + ALT + DEL ma być zastąpiony innym: przycisk Windows + włącznik. Microsoft nie zapomniał też o określeniu fizycznych przycisków. W urządzeniach mają się znaleźć następujące: włącznik, blokada rotacji ekranu, przyciski głośności oraz klawisz Windows o minimalnej szerokości 10,5 mm.

No dobra, teorię już znamy. Teraz tylko pozostaje nam cierpliwie poczekać aż pierwsze tablety z Windows 8 zadebiutują na rynku. A do tego przecież jeszcze długa droga…

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona