windows 8

Windows 8 w październiku? Poole z Microsoftu: „myślę, że warto to rozważyć”

windows 8

Reklama

Dotychczasowe informacje dotyczące rzekomej daty premiery Windows 8 pochodziły od „źródeł zbliżonych do”, ale tym razem mamy wieści z pierwszej ręki. Na temat debiutu najnowszej odsłony systemu operacyjnego Microsoftu wypowiedziała się Janelle Poole, dyrektor działu PR. Okazało się, że dość istotne znaczenie mają w tym przypadku daty premier poprzednich wersji Windowsa.

Poole stwierdziła, że dotychczas nowe wersje systemu Windows wydawane były co trzy lata , dodając: „Myślę, że warto to rozważyć”. I jeśli faktycznie weźmiemy to pod uwagę, trzeba zauważyć, że Windows 7 zadebiutował na rynku w październiku 2009 (czyli trzy lata temu). Ale wcześniejsza wersja systemu – Windows Vista – nieco w innym terminie, w styczniu 2007.

I choć wciąż nie mamy oficjalnego potwierdzenia faktu, że premiera Windows 8 będzie miała miejsce faktycznie w październiku, słowa Poole dają nam trochę do myślenia. Ale tak czy siak, w dalszym ciągu możemy jedynie czekać, a do drugiej połowy roku jeszcze przecież dużo czasu…

Poniżej znajdziecie filmik nagrany przez TheVerge na CES 2012 z przeglądem Windows 8 (build 8175):

źródło

_______

Bierzemy udział w konkursie Blog Roku 2011 – zagłosuj! -> więcej info