Windows 8 stanie do walki z iOS i Androidem jak równy z równym?

Nikt nie ma wątpliwości, że Microsoft zdecydowanie za późno dostrzegł potencjał rynku tabletów internetowych nowej generacji (czyli od iPada do dziś; nie mam na myśli wcześniejszych urządzeń tego typu, w których rozwoju brał przecież udział koncern z Redmond). I choć rynkowa premiera Windows 8 planowana jest na drugą połowę 2012 roku (choć to nie zostało potwierdzone przez żadnego z pracowników Microsoftu), to może się okazać, że Windows 8 stanie do walki z iOS i Androidem jak równy z równym.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, co internauci myślą na temat nowości ze świata nowych technologii – przeanalizuj wyniki zapytań w poszczególnych serwisach społecznościowych. Taką zasadą kierowali się przedstawiciele firmy Mashwork, którzy postanowili sprawdzić jaka była reakcja posiadaczy kont na Twitterze na pojawienie się deweloperskiej wersji Windows 8.

Okazuje się bowiem, że najnowsza wersja systemu Microsoftu, będąca w fazie pre-beta, czyli baaaaaardzo wczesnej, jest bardzo pozytywnie odbierana przez internautów i znaczna ich część z niecierpliwością czeka na ostateczną wersję platformy. 47% jest podekscytowana Windowsem 8, natomiast tylko 20% podchodzi do niego sceptycznie. A skoro tak, czy to oznacza, że w momencie rynkowej premiery Windows 8 część z nich pozbędzie się tabletów z Androidem lub iOS na rzecz urządzeń z Windows 8? Być może.

Analiza dotyczyła aż 65968 wiadomości umieszczonych na Twitterze od 15 czerwca do 22 września, pochodzących od deweloperów, ludzi z branży i użytkowników wczesnej wersji Windows 8. Sporo wpisów wskazywało na dominację interfejsu Metro nad iOS i Androidem.

Dotychczas Windows na tabletach nie dawał sobie rady – jego obsługa była utrudniona ze względu na brak optymalizacji na tego typu sprzęt. Okazuje się, że w połowie przeanalizowanych wiadomości można było znaleźć pozytywne opinie na temat tego, że Windows 8 będzie świetnie pasował i działał na tabletach internetowych.

Infografika autorstwa Mashwork:

źródło