Windows 8 Release Preview w pierwszym tygodniu czerwca | Tabletowo.pl

Windows 8 Release Preview w pierwszym tygodniu czerwca

Dołącz do dyskusji 0

Jak ogłoszono podczas konferencji Windows Developer Days w Japonii, w pierwszym tygodniu czerwca udostępniona zostanie nowa wersja systemu operacyjnego Windows 8.

Windows 8 Release Preview, jak sugeruje nazwa, będzie przedsmakiem tego, co zobaczymy na półkach sklepowych pod koniec roku. Domyślamy się, że będzie stabilny i szybki, a większość finalnych funkcjonalności zostanie zaimplementowana. Ponieważ informacją o Windows 8 Release Preview podzielono się na Twitterze, ilość szczegółów jest znikoma. Nie mam pewności, czy Release Preview zostanie udostępniona wszystkim, tak jak Consumer Preview, czy też zarezerwowana będzie tylko dla programistów. Jakkolwiek by nie było, z niecierpliwością czekamy na jej prezentację.

Przypomnijmy – Windows 8 to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Nowa odsłona systemu operacyjnego Microsoftu zrywa z tradycjami i wprowadza użytkownika w świat nowoczesności i minimalizmu. Podczas gdy jednym idea interfejsu Metro się podoba, inni uważają ją za niepotrzebne ryzyko, które przyczyni się do spadku popularności giganta z Redmond. W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że na rynku zadebiutują tylko trzy wersje systemu Windows 8, każda dedykowana innemu segmentowi: Windows 8 dla zwykłych użytkowników, Windows 8 Pro dla biznesu i klientów wymagających bardziej zaawansowanych funkcji oraz Windows 8 RT dla tabletów z procesorami o architekturze ARM.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona