Windows 8 oficjalnie. Ponad tysiąc certyfikowanych urządzeń - Tabletowo.pl

Windows 8 oficjalnie. Ponad tysiąc certyfikowanych urządzeń

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Windows 8 oficjalnie. Ponad tysiąc certyfikowanych urządzeń Microsoft Nowości

25 października 2012 roku. Ta data przejdzie do historii technologicznego światka jako początek nowej ery Microsoftu. Nowy system giganta z Redmond, Windows 8, właśnie ujrzał światło dzienne. Część z Was stwierdzi, że Microsoft sporo spóźniony debiutuje na rynku tabletów. Ale bądźmy szczerzy – przyzwyczajenie ludzi do okienkowego systemu zaowocuje i, czy tego chcemy, czy nie, zainteresowanie tego typu produktami z Windows 8 będzie się prawdopodobnie utrzymywało na stałym, wysokim poziomie. A przynajmniej tak mi się wydaje – czy tak faktycznie będzie, przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy. Tymczasem warto poświęcić kilka słów samemu systemowi.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Steven Sinofsky zdradził kilka ciekawych szczegółów dotyczących najnowszej edycji kafelkowej platformy. I tak, np. dowiedzieliśmy się, że Windows 8 testowany był przez 1,24 miliarda godzin, przez co Microsoft wierzy, że jest dopracowany do perfekcji i nie powinien zaskoczyć nas pojawiającymi się błędami.

Czym, przede wszystkim, różni się Windows 8 od Windows 7? Microsoft zaznacza, że urządzenia pracujące pod kontrolą najnowszej wersji systemu oferują dłuższy czas pracy baterii, szybsze budzenie z uśpienia i szybsze włączanie się oraz mniejsze zużywają mniej pamięci. Co więcej, większość programów z Windows 7 ma być kompatybilna z Windows 8.

Sinofsky podzielił się również informacją, że obecnie ponad tysiąc urządzeń uzyskało certyfikat Windows 8. Wśród nich znalazły się oczywiście nie tylko laptopy, ale również tablety, ultrabooki, komputery all in one i inne produkty.

Do końca stycznia użytkownicy komputerów z oryginalnym systemem Windows XP, Windows Vista lub Windows 7 mogą zaktualizować swój system do Windows 8 Pro w szacowanej cenie detalicznej 249 zł. Ponadto, użytkownicy komputerów zakupionych od 2 czerwca 2012 r. do 31 stycznia 2013 r. w ponad 140 krajach mogą pobrać Windows 8 Pro w ramach specjalnej oferty, dostępnej pod tym linkiem, w cenie detalicznej 69 pln. Co więcej, jest dostępna również 90-dniowa wersja trialowa – tutaj.

– informuje Microsoft

Już jutro, tj. 26 października, będzie miała miejsce oficjalna, rynkowa premiera Windows 8. Macie jakieś swoje typy tabletów z Windows 8, w których posiadanie macie zamiar wejść? Dajcie znać co myślicie na ich temat, jak i samego systemu.

źródło, źródło, inf. pras. Microsoft

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona