Windows 8 może mieć przewagę nad Androidem - twierdzi CEO ARM - Tabletowo.pl

Windows 8 może mieć przewagę nad Androidem – twierdzi CEO ARM

Tabletowo.pl Windows 8 może mieć przewagę nad Androidem - twierdzi CEO ARM Nowości   Warren East, dyrektor generalny firmy ARM zajmującej się projektowaniem i produkcją miniaturowych procesorów dedykowanych urządzeniom mobilnym, uważa, że, dzięki rozpoznawalności marki, Windows 8 może odnieść większy sukces na rynku tabletów internetowych niż Android.

Podczas konferencji finansowej, która miała miejsce w tym tygodniu, East stwierdził, że „klienci znają Microsoft i bardzo dobrze znają Windows, natomiast środowisko Android wciąż pozostaje im obce”, a „Microsoft ma przewagę w postaci rozpoznawalności marki, podczas gdy twórcy urządzeń z Androidem nie”.

Niemniej jednak, Warren East nie przestaje wierzyć w producentów elektroniki z systemem Android i uważa, że wciąż mogą zaistnieć na rynku, ale potrzebują więcej czasu. Sytuację tabletów porównuje do smartfonów, które, choć w momencie premiery rynkowej nie sprostały optymistycznym założeniom, po dwóch latach sprzedają się w liczbie 700 000 egzemplarzy dziennie.

Nie zapominajmy, że sukces tabletów z Windows 8 zależy w dużej mierze od Microsoftu i polityki, jaką obierze wobec wsparcia dla swojego systemu dedykowanego platformie ARM. Ponieważ pisane na niego aplikacje nie będą kompatybilne z tymi już istniejącymi,  firmę Billa Gatesa czeka długa droga ku stworzeniu bogatej bazy programowej i uczynieniu jej atrakcyjną dla użytkowników.

Choć jeszcze nie miały oficjalnej premiery, tablety z Windows 8 już wywołują spore zamieszanie na rynku. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze urządzenia oraz wyniki sprzedaży po pierwszych miesiącach. To one ostatecznie określą, czy Pan Warren East postawił na dobrego konia w gonitwie.

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona