Windows 8 Consumer Preview - można pobierać (update) - Tabletowo.pl

Windows 8 Consumer Preview – można pobierać (update)

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Windows 8 Consumer Preview - można pobierać (update) Nowości

Premiera Windows 8 zbliża się małymi krokami. Dziś nadszedł ten dzień, w którym Microsoft postawił kolejny – po udostępnieniu kilka miesięcy temu wersji Developer Preview najnowszej wersji systemu operacyjnego, w końcu można pobierać Windows 8 Consumer Preview.

Co ważne, Windows 8 Consumer Preview podczas konferencji Microsoftu na MWC 2012 w Barcelonie został zaprezentowany na wielu urządzeniach z różnymi układami. Wśród nich była Nvidia Tegra 3, Qualcomm Snapdragon S4 oraz Intel Clover Trail.

Przy okazji warto wspomnieć, że wersja Developer Preview pobrana została ponad trzy miliony razy – ciekawe jak będą się przedstawiać statystyki dotyczące edycji Consumer Preview, świadczące o jej popularności.

Windows 8 Consumer Preview dostępny jest pod tym adresem w pięciu językach: angielskim, francuskim, niemieckim, japońskim oraz chińskim. Wraz z systemem udostępniony został sklep Windows Store – na chwilę obecną wszystkie aplikacje znajdujące się w nim są bezpłatne.

źródło, źródło

UPDATE: informacja prasowa

Firma Microsoft udostępniła dziś Windows 8 Consumer Preview — kolejny kamień milowy na drodze do nowego systemu operacyjnego Windows. Wersją próbną Windows 8 Consumer Preview będzie można pobrać od dziś pod tym adresem. Windows 8 Consumer Preview pozwala przetestować najpopularniejszy system operacyjny na świecie w stabilniejszym środowisku i jest dostępny dla szerszego grona osób niż wersji Windows 8 Developer Preview, która została pobrana ponad 3 miliony razy.

„W Windows 8 wymyśliliśmy na nowo sposób interakcji z komputerem osobistymi postaraliśmy się, aby każdy element systemu sprawiał wrażenie naturalnego przedłużenia urządzenia, czy to tabletu, czy laptopa, czy systemu typu all-in-one.” – powiedział Steven Sinofsky, dyrektor działu Windows i Windows Live w firmie Microsoft. – „Windows 8 Consumer Preview oferuje bezkompromisowe podejście do korzystania z komputera.”

Podczas premiery Windows 8 Consumer Preview w Barcelonie, na której stawili się partnerzy z Europy i z całego świata, Microsoft omówił kilka kluczowych nowości systemu:

• Szeroka gama zmian i ulepszeń. Od września ubiegłego roku, kiedy udostępniono wersję Developer Preview w celu zademonstrowania platformy programistycznej, system Windows 8 rozwinął się w każdym wymiarze. Od postępów w sterowaniu dotykiem, klawiaturą i myszą do udoskonalonej platformy deweloperskiej, wersja Consumer Preview zapewnia wyższą wydajność, jakość i niezawodność wszystkich podsystemów. Za sprawą nowo dodanych funkcji przedstawia bardziej kompletny obraz możliwości Windows 8.

• Windows Store z nowymi aplikacjami. Wraz z Windows 8 Consumer Preview debiutuje wersja beta sklepu Windows Store z aplikacjami w nowym stylu Metro, które zostały stworzone zarówno przez firmy trzecie, jak i przez Microsoft. W fazie Consumer Preview użytkownicy będą mogli pobrać i wypróbować je bezpłatnie. Windows Store będzie oferował personalizowane rekomendacje, a Windows 8 pozwoli użytkownikom przenosić aplikacje oraz ustawienia między wieloma komputerami. Ułatwi to odkrywanie i testowanie nowych programów, jednocześnie zapewniając deweloperom okazje, jakich nie oferuje żadna inna platforma.

• Komputery Windows i telefony Windows Phone 7 razem w chmurze. Windows 8 Consumer Preview oferuje ścisłą integrację z treściami internetowymi, na której szczególnie zależy użytkownikom. Rejestracja konta Live zapewnia dostęp do licznych funkcji, takich jak przenoszenie ustawień między urządzeniami, magazyn danych w chmurze, komunikacja z wykorzystaniem poczty e-mail, kalendarza i kontaktów oraz łączność z szeroką gamą usług. Połączenie z chmurą działa zarówno w komputerach z systemem Windows, jak i telefonach Windows Phone 7.

• Internet Explorer 10 Platform Preview 5. Najlepszym sposobem przeglądania internetu w Windows jest Internet Explorer 10. Przeglądarka została zaprojektowana na nowo specjalnie pod kątem urządzeń Windows 8. Zapewnia interfejs użytkownika, który skupia się mniej na przeglądarce, a bardziej na sieci. Szybki i płynny Internet Explorer wykorzystuje przyspieszanie sprzętowe, aby zapewnić wydajne przeglądanie sieci.

• Demonstracja nowych możliwości sprzętowych. Podczas imprezy Microsoft pokazał również jak system Windows 8 działa na wielu nowych urządzeniach referencyjnych o architekturze x86 i ARM. Jak już zapowiedziano, urządzenia te zostaną udostępnione wybranym deweloperom do prób i testów.

Wersja Windows 8 Consumer Preview będzie dostępna do pobrania na całym świecie w języku angielskim, francuskim, niemieckim, japońskim i chińskim uproszczonym.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona