Windows 8: Adobe AIR zamiast Flash | Tabletowo.pl

Windows 8: Adobe AIR zamiast Flash

Dołącz do dyskusji 0

Windows 8 nie będzie wspierał standardu Adobe Flash, to pewne. Jednak wspominając o tej kwestii należy zaznaczyć, że problem dotyczy tylko warstwy oprogramowania z interfejsem Metro UI. Druga, oferująca pełnowymiarowy system komputerowy, będzie kompatybilna z technologią Flash, podobnie jak aktualnie znajdujący się na rynku Windows 7.

W odpowiedzi na szum, jaki powstał po ogłoszeniu, że Windows 8 dla tabletów nie będzie miał wsparcia dla Flash, Adobe podkreśliło wcześniej wspomnianą przeze mnie różnicę w rozwarstwieniu najnowszej odsłony oprogramowania Microsoftu oraz dodało, że oparte na technologii Flash aplikacje będą mogły zostać dostarczone przy pomocy Adobe AIR, czyli nowego standardu, który od dłuższego czasu dostępny jest na większości konkurencyjnych systemów operacyjnych.

Niemniej jednak, Adobe dostrzega potencjał HTML 5 jako przyszłości mobilnego Internetu i zamierza skupić się na stworzeniu narzędzi, które zapewnią użytkownikom najbogatsze doświadczenia, bez względu na technologię, przy użyciu której dana zawartość została opublikowana.

via SlashGear

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona