Darmową aktualizację systemu do Windowsa 10 odkładasz na później? Masz na to jeszcze niecałe dwa miesiące 16

Darmową aktualizację systemu do Windowsa 10 odkładasz na później? Masz na to jeszcze niecałe dwa miesiące

Bezpłatna aktualizacja systemu Windows do jego najnowszej wersji, to sposób, w jaki Microsoft skutecznie zachęcił wielu użytkowników Windowsa 7 i 8.1 do przesiadki na Windowsa 10. Jest jeszcze niemałe grono osób, które z jakichś powodów ociągają się z zainstalowaniem ulepszeń – po prostu odkładają to na później. Darmowa aktualizacja będzie dostępna jednak tylko do końca tego roku. W 2018 r. trzeba będzie za nią zapłacić.

Ogólnie rzecz biorąc, Microsoft już dawno temu przestał oferować darmową aktualizację do systemu Windows 10 – w lipcu zeszłego roku. Jednak użytkownicy, którzy dotąd korzystali z funkcji ułatwień dostępu, mogą nadal zaktualizować swój system za darmo, korzystając z tej strony.

Skorzystało z niej wiele osób, nawet tych niebędących użytkownikami opcji ułatwień dostępu. Musiały one jednak zaświadczyć, że mają problem z normalną obsługą systemu. Ta dodatkowa furtka aktualizacji do Windowsa 10 zostanie zamknięta wraz z końcem tego roku, gdyż na stronie Microsoftu pojawiła się aktualizacja. Wcześniej producent oprogramowania nie określał, jak długo darmowy upgrade będzie dostępny. Teraz wiadomo, że będzie można skorzystać z takiej opcji do 31 grudnia 2017 roku.

Ci z nas, dla których opcje ułatwienia dostępu są nieprzydatne, bo nie mamy żadnego problemu z normalnym użytkowaniem komputera, a chcieliby aktualizować system Windows do wersji 10 za darmo, nie muszą kłamać, że mają ograniczenia uniemożliwiające im normalne korzystanie z oprogramowania. Pobierając narzędzie Media Creation Tool ze strony Microsoftu też możemy uaktualnić system do najnowszej wersji.

Darmową aktualizację systemu do Windowsa 10 odkładasz na później? Masz na to jeszcze niecałe dwa miesiące 17

Osobiście chwalę sobie przesiadkę z Windowsa 7 na „dziesiątkę”. Kilka usprawnień pojawiło się wraz z aktualizacją Windows 10 Fall Creators – możecie przeczytać o nich tutaj.

Wasze komputery działają na Windowsie 10? A może są wśród nas orędownicy „jedynej słusznej wersji Windowsa”, korzystający z Win7?

 

źródło: Gadgets360

Obserwuj nas