Windows 10 za darmo dla użytkowników Windowsa 7 i 8.1? | Tabletowo.pl

Windows 10 za darmo dla użytkowników Windowsa 7 i 8.1?

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli nie lubicie plotek i domysłów, możecie przestać czytać już teraz. Nie wiadomo czy nowy Windows będzie za darmo – szczególnie dla tych, którzy mają ważną licencję na Windows 7.

Pojawiły się jednak kolejne informacje i wskazówki, mogące świadczyć o ty, że Microsoft planuje udostępnić swój system operacyjny za darmo dla większości z nas. Na stronie Windowsa, pojawiło się narzędzie, które przygotowuje komputer do styczniowej aktualizacji Windows 10 Consumer Preview. Aktualizacja ta będzie oczywiście darmowa. To oczywiście o niczym nie świadczy, bo wszystkie wersje Preview były i zawsze będą darmowe, a ich licencja wygasa wraz z pojawieniem się wersji oficjalnej.

windows10

Tym razem jednak mamy do czynienia z trochę inną sytuacją. Aktualizacja z Windows 7 czy 8.1 do Windows 10 Consumer Preview odbędzie się przez usługę Windows Update, a nie (tylko) przez pliki iso. To może wskazywać, że nowa wersja dystrybuowana będzie tak jak service pack czy zwykła aktualizacja systemu. Powrót do 7 czy 8.1 w sposób automatycznie nie będzie możliwy, więc byłoby co najmniej dziwne, gdyby Microsoft, po wyczerpaniu licencji na Consumer Preview, zostawił konsumentów na lodzie – szczególnie dotyczy to osób, które korzystają z urządzeń z preinstalowanym systemem i nie mają możliwości jego przywrócenia z płyty.

Nie daję głowy, że użytkownicy Windowsa 7 dostaną darmową aktualizację do Windowsa 10, ale pamiętajcie, że przeczytaliście to po raz pierwszy na Tabletowo. Jeśli zapytałbyś mnie prywatnie – obstawiam 50% szans, że domowa wersja Windows 10 będzie dostępna za darmo dla użytkowników Windows 7. W przypadku Windowsa 8.1, szanse oceniam na 80%.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona