Windows 10 nie będzie darmowy dla uczestników programu Windows Insider

Windows 10 nie będzie darmowy dla uczestników programu Windows Insider

Po raz kolejny postanowiłem sprostować nieprawdziwe informacje pojawiające się ostatnio w technologicznej blogosferze, które mogą dotyczyć czytelników Tabletowo i ich urządzeń oraz przyszłych wyborów. Tym razem krótko:

  • Windows 10 RTM nie będzie darmowy dla użytkowników Windows Insider. Będzie, tak jak to zapowiadano wiele razy, darmowy w pierwszym roku dla osób mających licencję na Windows 7 lub Windows 8.1. Źle zinterpretowane słowa Gabe’a Aula spowodowały lawinę emocjonalnych wpisów o tym jak Microsoft rozdaje za darmo swój nowy system entuzjastom. Nie, nie rozdaje. Jedyna wiadomość płynąca z tego tweeta jest taka, że bez reinstalacji systemu, uczestnincy programu Windows Insider będą mogli dokonać aktualizacji do wersji finalnej (RTM). O ile mają licencję W7 lub W8.1.
  • Windows 10 nie będzie darmowy dla użytkowników korzystających z pirackich wersji Windows 7 lub Windows 8.1 jak to wielokrotnie pisano. Do legalnego upgrade’u potrzebna będzie ważna licencja W7 lub W8.1. W tej kwestii również nic się nie zmieniło od styczniowej konferencji, na której ogłoszono „darmowość” aktualizacji przez pierwszy rok.