Windows 10 bez Internet Explorer? Tak, to możliwe! | Tabletowo.pl

Windows 10 bez Internet Explorer? Tak, to możliwe!

Dołącz do dyskusji 0

Internet Explorer to przeglądarka internetowa, która od zawsze gościła w systemie Windows. A co jeśli kiedyś by jej zabrakło w kolejnej aktualizacji? Wtedy pojawiłaby się nowa, lepsza przeglądarka… Z najnowszych informacji wynika, że stanie się to już niedługo, a dokładniej wraz z prezentacją Windowsa 10 tak się właśnie stanie.

Mimo że od kilku miesięcy można pobrać testową wersję, to oficjalnie Windows 10 nie jest dostępny w sprzedaży. Ma się to zmienić prawdopodobnie w okolicach kwietnia lub maja 2015 roku. Jedną z dotąd nieodłącznych od systemu aplikacji był Internet Explorer. Dziś dowiedzieliśmy się, że zamiast niego w najnowszej wersji systemu poznamy całkowicie inną przeglądarkę, która będzie nazywać się Spartan.

Spartan ma być przeglądarką, która będzie posiadała połączone cechy Chrome i Firefoxa. Ma być ona o wiele lżejsza i szybsza. Dodatkową zaletą będzie obsługa rozszerzeń znanych z innych przeglądarek dostępnych na rynku.

Czy Internet Explorer faktycznie zostanie zastąpiony przez Spartana? IE nie od razu odejdzie w zapomnienie (obie przeglądarki będą dostępne w systemie), ale prawdopodobnie z czasem tak się właśnie stanie.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona