Windows 10 April 2018 Update już dostępny do pobrania na komputery i tablety | Tabletowo.pl

Windows 10 April 2018 Update już dostępny do pobrania na komputery i tablety

Dołącz do dyskusji 0

Po długich miesiącach testów i optymalizacji aktualizacji systemu Windows, Microsoft ogłosił, że wiosenna paczka z nowościami jest już dostępna do pobrania. Każdy chętny może ją już manualnie zassać z serwerów twórcy oprogramowania, zaś inni dostaną informację o możliwości jej instalacji w środę 9 maja.

Jak można już teraz zainstalować aktualizację z 10 kwietnia?

Ci, którzy nie mogą się doczekać, aż na ich komputerach z Windowsem 10 pojawi się notyfikacja o terminie aktualizacji, mogą ją wymusić wcześniej. Wystarczy pobrać asystenta aktualizacji ze strony Microsoftu i… uruchomić go, a potem postępować zgodnie z wskazówkami pokazującymi się na ekranie.

Jeśli wolelibyśmy „postawić” nowego Windowsa 10 na czysto, można też pobrać plik ISO do wypalenia płyty z dyskiem startowym lub utworzyć startowy klucz USB przez narzędzie Media Creation Tool.

Kwietniowa aktualizacja systemu Windows 10 wprowadza kilka ciekawych funkcji, między innymi Oś czasu, rejestrująca każdą aktywność użytkownika w ciągu ostatnich 30 dni. Dzięki niej łatwo powrócimy do dokumentów, które otwieraliśmy ostatnio na komputerze lub tablecie – bez względu na to, z jakiego systemu operacyjnego wtedy korzystaliśmy. Będąc zalogowanym w Office 365, będziemy w stanie przeglądać wszystkie te dokumenty, nad którymi pracowaliśmy.

Inną przydatną funkcją jest Focus Assist, tymczasowo wyłączający powiadomienia z serwisów społecznościowych i skrzynki mailowej. Pojawiły się też ulepszenia w przeglądarce Edge, dzięki którym łatwo wyciszymy kartę aktualnie odtwarzającą dźwięk.

Trzeba będzie zaplanować, kiedy zainstalować wiosenną aktualizację Windowsa 10. W przeciwnym wypadku system, znając życie, zapyta o to w najmniej odpowiednim momencie ;)

Wiosenna aktualizacja Windows 10 nadchodzi – będziecie ją mogli pobrać już w poniedziałek, 30 kwietnia

źródło: Microsoft

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona