Windows 10 April 2018 Update już dostępny do pobrania na komputery i tablety

Po długich miesiącach testów i optymalizacji aktualizacji systemu Windows, Microsoft ogłosił, że wiosenna paczka z nowościami jest już dostępna do pobrania. Każdy chętny może ją już manualnie zassać z serwerów twórcy oprogramowania, zaś inni dostaną informację o możliwości jej instalacji w środę 9 maja.

Jak można już teraz zainstalować aktualizację z 10 kwietnia?

Reklama

Ci, którzy nie mogą się doczekać, aż na ich komputerach z Windowsem 10 pojawi się notyfikacja o terminie aktualizacji, mogą ją wymusić wcześniej. Wystarczy pobrać asystenta aktualizacji ze strony Microsoftu i… uruchomić go, a potem postępować zgodnie z wskazówkami pokazującymi się na ekranie.

Jeśli wolelibyśmy „postawić” nowego Windowsa 10 na czysto, można też pobrać plik ISO do wypalenia płyty z dyskiem startowym lub utworzyć startowy klucz USB przez narzędzie Media Creation Tool.

https://youtu.be/nNdirfTlU4E

Kwietniowa aktualizacja systemu Windows 10 wprowadza kilka ciekawych funkcji, między innymi Oś czasu, rejestrująca każdą aktywność użytkownika w ciągu ostatnich 30 dni. Dzięki niej łatwo powrócimy do dokumentów, które otwieraliśmy ostatnio na komputerze lub tablecie – bez względu na to, z jakiego systemu operacyjnego wtedy korzystaliśmy. Będąc zalogowanym w Office 365, będziemy w stanie przeglądać wszystkie te dokumenty, nad którymi pracowaliśmy.

https://youtu.be/kqIzbqTtT4s

Inną przydatną funkcją jest Focus Assist, tymczasowo wyłączający powiadomienia z serwisów społecznościowych i skrzynki mailowej. Pojawiły się też ulepszenia w przeglądarce Edge, dzięki którym łatwo wyciszymy kartę aktualnie odtwarzającą dźwięk.

Trzeba będzie zaplanować, kiedy zainstalować wiosenną aktualizację Windowsa 10. W przeciwnym wypadku system, znając życie, zapyta o to w najmniej odpowiednim momencie ;)

https://www.tabletowo.pl/2018/04/27/windows-10-spring-creators-update-wiosenna-aktualizacja-kiedy-co-nowego/

źródło: Microsoft