Winamp powróci w 2019 roku jako aplikacja mobilna. To (nie) może się udać - Tabletowo.pl

Winamp powróci w 2019 roku jako aplikacja mobilna. To (nie) może się udać

Dołącz do dyskusji 0

Winamp był swego czasu jednym z najpopularniejszych odtwarzaczy muzycznych. Nie wytrzymał jednak konkurencji w postaci iTunes, a na rynkach europejskich ugiął się pod własnym ciężarem, gdy twórcy programu chcieli uczynić z niego odtwarzacz „do wszystkiego” i poświęcili płynność działania na rzecz wielozadaniowości. Choć oficjalnie Winamp przestał być wspierany w 2013 roku, to pamięć o nim jest ciągle żywa, czego dowodem jest zapowiedź powstania oficjalnej aplikacji mobilnej.

Radionomy kupiło Winampa (lub to, co z niego zostało) w 2014 roku. Zamierza opracować muzyczną aplikację mobilną, która będzie w jednym miejscu zbierać wszystkie podstawowe sposoby na słuchanie muzyki. Umożliwi odtwarzanie plików zgromadzonych w pamięci urządzenia, w chmurze, przesłuchiwanie podcastów, słuchanie stacji radiowych i playlist ze Spotify i innych usług streamingowych.

Winamp ma na desktopach obecnie około 100 milionów użytkowników miesięcznie. Oficjalna wersja Winampa nosi oznaczenie 5.8 i zawiera niewielki pakiet poprawek, który umożliwia w miarę komfortowe używanie odtwarzacza na systemie Windows 10, ale – rzecz jasna – nie wnosi żadnych nowych funkcji. Po prostu pozwala działać programowi.

Tabletowo.pl Winamp powróci w 2019 roku jako aplikacja mobilna. To (nie) może się udać Aplikacje Zapowiedzi

Winamp 5.666

Zmartwychwstanie Winampa

Radionomy zapowiada jednak wielki powrót Winampa, który zostanie ogłoszony wraz z premierą programu w wersji 6.0 (na desktopy) oraz zaprezentowaniem jego mobilnej edycji. Jeśli chodzi o komputery, to wojna o nie się skończyła. Prawdziwe zainteresowanie budzą obecnie właściwie tylko odtwarzacze muzyczne na Androida i iOS.

Tabletowo.pl Winamp powróci w 2019 roku jako aplikacja mobilna. To (nie) może się udać Aplikacje Zapowiedzi

Alexandre Saboundjan, prezes Radionomy obiecuje, że nowy mobilny Winamp będzie mógł łączyć się z naszymi listami na Spotify, biblioteką Google Music, aplikacją do podcastów i tak dalej, umożliwiając słuchanie wszystkiego z poziomu jednej aplikacji mobilnej, bez konieczności przełączania się pomiędzy poszczególnymi usługami. Ciekawe, czy firmie uda się dotrzymać tych obietnic. Byłoby to naprawdę ciekawe doświadczenie, usłyszeć w smartfonowej aplikacji: „Winamp (Winamp). It Really Whips the Llama’s Ass. (beeee!)” :)

źródło: TechCrunch

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona