Wiko Rainbow Up – nowy budżetowy smartfon z dual SIM

Sporo osób decyduje się na kupno taniego telefonu, który wyróżnia się obecnością dual SIM. Ostatnio również w Europie pojawiło się sporo propozycji z tego prężnie rozwijającego się segmentu. Jedną z nich jest Wiko Rainbow Up, dostępny aktualnie tylko w Niemczech za 159 euro, charakteryzujący się dość słabą specyfikacją. Czy może konkurować z innymi low-endami na dwie karty SIM?

Wiko Rainbow Up to budżetowy smartfon z pięciocalowym ekranem. Wyświetlacz ma rozdzielczość HD i został wykonany w technologii TFT LCD. We wnętrzu telefonu zagościł slaby układ Mediatek MT6582 z 4 rdzeniami ARM Cortex A7 1,3 GHz oraz grafiką ARM Mali 400MP2, co oznacza, że granie w bardziej wymagające tytuły będzie wręcz niemożliwe.

Do kompletu dodano 1 GB RAM, 8 GB pamięci wbudowanej, którą można rozbudować o kolejne 64 GB za pomocą kart microSD. Wszystko działa pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Mam nadzieję, że „lizak” w połączeniu z umiarkowaną ilością pamięci operacyjnej i przestarzałym już procesorem zdoła działać przyzwoicie.

Nowy smartfon Wiko posiada dwa aparaty: tylny ma rozdzielczość 8 Mpix i jest wsparty przez pojedynczą lampę doświetlającą oraz przedni – 5 Mpix. Warto wspomnieć, że za zasilanie odpowiada spory akumulator o pojemności 2800 mAh – producent zapewnia, że wystarcza na maksymalnie 380 godzin czuwania. Rainbow Up został również wyposażony w GPS, microUSB 2.0 z obsługą OTG, Bluetooth 4.0, WiFi oraz dual SIM.

Podzespoły zostały umieszczone w obudowie o grubości 8,5 mm, a telefon waży zaledwie 125 g, co jest bardzo dobrym wynikiem, jak na budżetowy smartfon. Niestety Wiko wyceniło swoją nowość na aż 159 euro. W Polsce takie urządzenie mogłoby kosztować ok. 600 złotych – w tym przedziale cenowym znajdziemy wiele ciekawszych propozycji z dual SIM. W sumie nic nie stracimy, jeżeli Rainbow Up ostatecznie nie trafi do naszego kraju.

źródło: mobiFlip przez gsmmaniak