WifiMouse – zamień smartfon w pilot do komputera

Zapewne zdążyliście poznać już masę podobnych aplikacji służących do sterowania komputerem za pomocą smartfona. W tym momencie jednak chcę się skupić na jednej konkretnej, a mianowicie WifiMouse. Co sprawia, że akurat ten program jest taki wyjątkowy?

Reklama

Dla niewtajemniczonych

W telegraficznym skrócie, WifiMouse to kolejna aplikacja, dzięki której zamienimy nasz smartfon w pilot do komputera. Wtedy to możemy sterować myszką, klawiaturą, a nawet uruchamiać programy. Aplikacji tego typu w Sklepie Play jest bardzo dużo, jednak nie wszystkie są warte zainteresowania.

Reklama

WifiMouse to jednak nieco inna aplikacja. Po pierwsze, jest w pełni darmowa, dzięki czemu możemy cieszyć się wszystkimi jej funkcjami bez dodatkowych opłat. Wewnątrz aplikacji również nie ma żadnych reklam (jest to program typu open-source). Po drugie, jest dostępna dla użytkowników najpopularniejszych systemów, czyli Windows, MacOS oraz Linux.

Możliwości, funkcje i ułatwienia

Podstawową funkcją tego programu jest zamiana smartfona w pilot do komputera. Oprócz standardowego sterowania myszką i klawiaturą, możemy zmieniać głośność dźwięków, wyświetlać obraz komputera na smartfonie (choć nie chciało mi to działać na Linuxie – dopiero na MacBooku funkcja się uruchomiła), przeglądać, pobierać i wysyłać pliki oraz uruchamiać programy. Poza tym, znalazła się tutaj również możliwość wpisywania komend z terminala oraz podejrzenie zużycia procesora i pamięci RAM. Co ciekawe, użytkownik także może wyłączać aplikacje/procesy działające w tle.

Wygodną funkcją okazać się może wyłączanie, usypianie i wylogowywanie się z komputera poprzez smartfon. Tym, którzy często wyświetlają prezentacje, przyda się tryb prezentacji, dzięki któremu wygodnie będą mogli zmieniać slajdy itd. bez zbędnego siedzenia przed komputerem. Jeśli natomiast ze swojego urządzenia uwielbiasz korzystać jak z narzędzia do oglądania filmów, to zakładka monitor została stworzona z myślą o Tobie, bowiem możesz tam wygodnie manipulować jasnością ekranu, a nawet wyłączyć wyświetlanie obrazu.

Aplikacja

Design aplikacji jest do granic możliwości spłaszczony, a przy tym wpisuje się w wytyczne Material Design. Wszystkie wcześniej wymienione możliwości zostały pogrupowane w kategorie. Co prawda program nie jest przetłumaczony na język polski, jednak nawet podstawowa znajomość angielskiego powinna tutaj w zupełności wystarczyć. Ciekawym ułatwieniem również jest szybki dostęp do myszki, klawiatury i dźwięków z każdego miejsca aplikacji, co znacznie wpływa na to, jak się się z niej korzysta.

(fot. Tabletowo.pl)

Parowanie

Połączenie komputera ze smartfonem nie jest czynnością trudną. Najpierw należy pobrać na komputer aplikację WifiMouseServer (odpowiednie pliki znajdziecie > na tej witrynie <), następnie ją zainstalować i uruchomić. Kontynuując proces parowania, na smartfonie instalujemy program WifiMouse (znajduje się on w Sklepie Play) i go włączamy. Tutaj zostaniemy poproszeni o wybranie serwera, zazwyczaj będzie on widniał pod nazwą komputera (u mnie to jest Cichy-ThinkPad). I to koniec – połączenie zostało ustawione.

Aplikacja WifiMouseServer (fot. Tabletowo.pl)

Podsumowanie

Reasumując, Wifimouse to bardzo wygodne narzędzie, które znacznie wpłynie na postrzeganie pracy z komputerem. Korzystając z tej aplikacji mnóstwo rzeczy sobie ułatwimy i udoskonalimy, co pozytywnie odbije się na naszej produktywności. Ja mogę ten program polecić.

Pobierz aplikację z Google Play

Jeśli znacie jakieś narzędzia tego typu, to podzielcie się nimi w komentarzach.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

https://www.tabletowo.pl/2017/08/21/kde-connect-powiadomienia-linux/