Wiemy wszystko o najnowszej Xperii E4, czyli budżetowym smartfonie z logo Sony na obudowie

Początek roku 2015 będzie obfitował w sporą ilość premier. Oprócz flagowych modeli, takich jak na przykład Samsung Galaxy S6, Sony Xperia Z4 czy HTC One (M9), na pewno poznamy kilka modeli dedykowanych osobom o nieco mniej zasobnym portfelu. Jednym z nich z pewnością będzie Sony Xperia E4.

Jako pierwsi na świecie redaktorzy z teleguru.pl opublikowali zdjęcia oraz pełną specyfikację niezapowiedzianej jeszcze oficjalnie Xperii E4. Ma to być urządzenie z przedziału cenowego na poziomie 600 – 650 złotych, które charakteryzować się będzie przyzwoitymi podzespołami i bardzo ciekawym wyglądem.

Ale do rzeczy… Sony Xperia E4 zostanie wyposażona w 5 – calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 540 x 960 pikseli. Za sprawne działanie ma odpowiadać czterordzeniowy procesor Mediatek MT6582 o częstotliwości taktowania 1,3 GHz, który wraz z układem graficznym Mali-400MP4 oraz 1 GB pamięci RAM napędzać będzie system Android w wersji 4.4.4 KitKat. Według nieoficjalnych informacji urządzenie to otrzyma aktualizację do najnowszego Androida 5.0 Lollipop w pierwszym półroczu 2015 roku. Sony Xperia E4 została przetestowana w AnTuTu. Wyniki są zadawalające, a mianowicie urządzenie uzyskało 17857 punktów.

Największą zmianą jaką możemy dostrzec w Sony Xperi E4, jest obudowa. Według Teleguru tył urządzenia jest wykonany z twardego, lekko chropowatego tworzywa sztucznego. Redaktorzy podkreślają, że jest on bardzo przyjemny w dotyku i przypomina w dotyku i wyglądzie ceramikę.

Sony Xperia E4 zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas targów MWC w Barcelonie. Czy warto na nią czekać przymierzając się do kupna urządzenia w podobnej kategorii cenowej? Oceńcie sami.