Wiemy już prawie wszystko o ZUK Z1 | Tabletowo.pl

Wiemy już prawie wszystko o ZUK Z1

Dołącz do dyskusji 0

Od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że premiera ZUK Z1 odbędzie się 11 sierpnia. Nadszedł ten dzień, a wraz z nim kolejne informacje dotyczące tego smartfona – na chwilę przed oficjalną prezentacją.

I tak, potwierdzają się spekulacje, że ZUK Z1 będzie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,5″ i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Za jego działanie nie będzie odpowiadał Snapdragon 810, jak wcześniej twierdzono, a Snapdragon 801 2,5GHz przy wsparciu ze strony 3GB RAM.

Pamięci do wykorzystania użytkownika będzie 64GB (wiele wskazuje na to, że bez możliwości rozszerzenia dzięki microSD), natomiast zdjęcia zrobimy aparatem 13 Mpix z OIS (Sony IMX214) i kamerką frontową 8 Mpix. Całość działa pod kontrolą ZUI, zmodyfikowanej wersji Androida w wersji 5.1.1 Lollipop.

Telefon oferuje dual SIM, czytnik linii papilarnych nazwany uTouch, port microUSB typu C oraz akumulator o imponującej pojemności – 4100 mAh. To, w połączeniu z ekranem Full HD, powinno wpłynąć na długi czas pracy urządzenia, na co chyba zwracamy ostatnio największą uwagę kupując nowy smartfon.

Cena ZUK Z1 będzie wynosiła 1799 juanów (ok. 285 dolarów). Początkowo będzie sprzedawany wyłącznie w Chinach – co więcej, tylko przez internet. Co ważne jednak, są szeroko zakrojone plany, by wprowadzić markę również na rynek międzynarodowy. Pytaniem otwartym pozostaje jednak to, kiedy plany te uda się zrealizować. Mówi się o kolejnych miesiącach.

źródło: Gizchina, Androidheadlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona