Wiemy, jakie mają być tablety z Windows 8 i procesorami Intela - Tabletowo.pl
Ważne

Wiemy, jakie mają być tablety z Windows 8 i procesorami Intela

Na temat parametrów technicznych nadchodzących tabletów z Windows 8 do chwili obecnej wiedzieliśmy niewiele. Producenci sprzętu chwalili się wyłącznie faktem, iż przewidują w swoim portfolio takowe modele, ale nie zdradzali nic na temat interesujących nas informacji. Swego czasu tylko sam Microsoft poinformował, jakie wymagania będą musiały spełnić tablety, by mogły pracować w oparciu o Windows 8. Dla przypomnienia, wśród nich znalazło się między innymi pięć przycisków fizycznych (włącznik, blokada rotacji, Windows oraz dwa do regulacji głośności), ekran o minimalnej rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, kamera nagrywająca wideo w HD (720p), Bluetooth 4.0, WLAN oraz GPS. Dziś, podczas konferencji IDF, Intel zdradził kolejne, tym razem swoje, wymagania stawiane tabletom z Windows 8.

Dowiedzieliśmy się, że na rynek mają trafić tablety pracujące dzięki procesorowi Intel Clover Trail Atom Z2760 (dwurdzeniowa jednostka o częstotliwości taktowania 1,8GHz), wyposażone w ekrany o przekątnych 10,1″ i 11″ (drugie mają być hybrydami, czyli mieć możliwość podłączenia klawiatury). Na ich pokładzie mamy znaleźć akumulator pozwalający na nieprzerwaną pracę przez minimum dziewięć godzin (i do 30 dni w trybie czuwania), WiFi Direct, 3G lub 4G oraz NFC. Każdy model ma mieć maksymalnie 9 mm grubości, a waga ma wynosić do 0,68 kg.

Kilkadziesiąt godzin temu dowiedzieliśmy się, że Intel współpracuje z dziesięcioma producentami, którzy już najprawdopodobniej pod koniec roku mają wydać własne tablety z Windows 8. Warto bowiem przypomnieć, że premiera najnowszego systemu Microsoftu ma mieć miejsce w październiku. Tymczasem, jeśli chcecie się zapoznać z samą platformą, zajrzyjcie do Windows 8 Consumer Preview, który został upubliczniony w lutym na MWC 2012.

Tabletowo.pl Wiemy, jakie mają być tablety z Windows 8 i procesorami Intela Nowości

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona