Wielkie odliczanie w Apple AppStore. Wkrótce 25 miliardów pobrań (update: koniec odliczania)

Apple AppStore jest bliski pobicia kolejnego rekordu. Choć ledwie rok wcześniej sklep świętował 10 miliardów pobrań, już wkrótce będzie cieszyć się z 25 miliardów (tak, to dziewięć zer). Z tej okazji na stronie Apple pojawiło się odliczanie do osiągnięcia tego celu. Osoba, która pobierze dwudziestopięciomiliardową aplikację, wygra kartę podarunkową AppStore Gift Card o wartości $10 000.

Użytkownicy mogą spróbować swego szczęścia na dwa sposoby. Pierwszym jest tradycyjne udanie się do sklepu Apple AppStore na komputerze, tablecie lub telefonie i pobranie stamtąd dowolnej aplikacji. Drugim natomiast jest wypełnienie specjalnego formularza umieszczonego na stronie Apple, którego wysyłka równa się jednemu pobraniu (nałożono ograniczenie do 25 zgłoszeń dziennie).

Jak wspomnieliśmy we wstępnie, nie jest to pierwszy raz, gdy Apple świętuje kolejne rekordy pobrań w swoich sklepach. Oprócz związanej ze ściągnięciem dziesięciomiliardowej aplikacji promocji, podobne akcje organizowane były z okazji dziesięciu miliardów pobrań w Apple iTunes Music Store, a także stu milionów i jednego miliarda dostępnych tam utworów.

Jeśli macie ochotę na kartę podarunkową wartą $10 000, nie zwlekajcie – pobierajcie!

UPDATE (3.03.2012, godz. 10:25)