Więcej o tajemniczym tablecie Nokii z Windows RT

W ubiegłym tygodniu Kasia opowiedziała Wam o tajemniczym tablecie Nokii, który światło dzienne ujrzy na targach Mobile World Congress 2013 w Barcelonie. Urządzenie to jest jednorożcem nowoczesnych technologii: mówi się, że istnieje, ale tak naprawdę nikt nigdy go nie widział. Swego czasu było o nim głośno, potem branża zainteresowała się innymi tematami i sprawa ucichła. Nie oznacza to jednak, że w plotkach mówiących o tablecie Nokii nie tkwi ziarno prawdy. Jak wynika z ekskluzywnego materiału opublikowanego przez portal The Verge, prace nad „dachówką” trwają, a fiński producent zamierza podjąć walkę o tytuł lidera rynku.

Nie mamy pewności, jaką nazwę będzie nosił pierwszy tablet Nokii. Wiadomo jednak, że będzie mógł pochwalić się 10,1-calowym pojemnościowym ekranem dotykowym, systemem Windows RT (co sugeruje obecność procesora o architekturze ARM. Czyżby Tegra 4?), portami HDMI i USB oraz modemem sieci komórkowej 3G/LTE. Według dziennikarzy The Verge, tym, co odróżni fiński sprzęt od konkurencyjnego, będzie dedykowana klawiatura z dodatkowym akumulatorem i zestawem złącz. Patrząc na nieustannie rozbudowywane portfolio telefonów Nokii, stwierdzenie, że tablet będzie cechował się niecodziennym wzornictwem także wydaje się oczywiste.

Wspomniana klawiatura, oprócz standardowego kompletu przycisków (a być może także touchpada), ma oferować stojak oraz dwa porty USB. Wbudowana bateria ma zagwarantować dodatkowe 10 godzin pracy, co jest bardzo dobrym wynikiem. Biorąc pod uwagę jego zapowiadane możliwości, akumulator zainstalowany w klawiaturze będzie cechował się dość dużymi gabarytami. Oznacza to, że akcesorium będzie czymś więcej niż miękką pokrywą chroniącą ekran urządzenie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tajemniczy tablet Nokii z Windows RT będzie hybrydą z pełnowymiarową klawiaturą komputerową.

Jak mówi plotka, sprzęt ujrzy światło dzienne podczas targów MWC 2013 w Barcelonie (25-28 lutego). Jeżeli to się stanie, będziemy na miejscu, by informować Was na bieżąco i dostarczyć materiał z pierwszej ręki.

via Redmond Pie