Więcej o tablecie Spark. Przedsprzedaż w przyszłym tygodniu - Tabletowo.pl

Więcej o tablecie Spark. Przedsprzedaż w przyszłym tygodniu

Tabletowo.pl Więcej o tablecie Spark. Przedsprzedaż w przyszłym tygodniu Nowości

Kilka dni temu informowaliśmy Was o debiucie tabletu działającego w oparciu o system Linux – 7-calowym Sparku. Od tamtego czasu jego twórcy, chcąc skorzystać z szumu medialnego, jaki wywołali, dwoili się i troili, by móc zdradzić więcej szczegółów i uruchomić przedsprzedaż.

Specyfikacja zawarta w zapowiedzi Sparka nie tylko została potwierdzona, ale również rozszerzona. Obejmuje ona 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, system operacyjny Linux MeeGo (Mer) z interfejsem KDE Plasma Active, procesor AMLogic 1GHz z układem graficznym Mali 400, 512MB pamięci operacyjnej RAM, 4GB pamięci wewnętrznej flash, czytnik kart microSD, kamerę internetową 1,3 Mpix oraz 2 porty USB. Co więcej, istnieje szansa, że choć oprogramowanie urządzenia nie jest oparte na jądrze Androida, dzięki maszynie wirtualnej będzie można instalować na nim aplikacje napisane na system Google.

Tabletowo.pl Więcej o tablecie Spark. Przedsprzedaż w przyszłym tygodniu Nowości

Przedsprzedaż 7-calowego tabletu Spark ruszy już w przyszłym tygodnia. Jego cena nie uległa zmianie i nadal wynosi €200. Kto się skusi?

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona