Wideorejestratory samochodowe – jaki model wybrać?

Jako że wystartował już gorący okres wakacyjnych wyjazdów, wielu z nas przygotowuje się do tegorocznych wojaży. Wielu – jako środek transportu – wybierze swój samochód. Warto więc zastanowić się nad zakupem wideorejestratora samochodowego, który nie tylko uwieczni nasze moto-podróże, ale i może w znacznym stopniu pomóc nam w przypadku wakacyjnej kolizji jako nośnik materiału dowodowego.

Panująca ostatnio moda na korzystanie z wideorejestratorów samochodowych pojawiła się jakiś czas temu i w naszym kraju. Często montujemy je w naszych pojazdach. Często też korzystamy z zarejestrowanych przez nas nagrań i nawet wrzucamy je na YouTube, by ukazać paradoksy polskich (i nie tylko!) dróg. Warto więc przyjrzeć się popularnym urządzeniom tego typu, na których zakup warto się zdecydować. Przygotowując poniższe zestawienie starałem się wybrać najciekawsze spośród najpopularniejszych sprzętów tego typu. Mam nadzieję, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie!

NAVITEL DVR R600

Cena w sieci od: 288,95 zł

>Sprawdź w Media Expert<

Pierwsze spośród prezentowanych urządzeń to Navitel DVR R600. Mamy do czynienia z solidnym sprzętem w rozsądnej cenie. Producent postarał się o przyzwoite parametry tego rejestratora. Pracuje on w rozdzielczości Full HD i oparty został na sensorze optycznym od Sony, co ma przełożyć się na wysoką jakość nagrywanego materiału wideo. Warto także wspomnieć, że producent postawił tu na szerokokątny obiektyw. Rejestrator cechuje prostota obsługi. NAVITEL DVR R600 uruchomi nagrywanie automatycznie wraz ze startem silnika i wykryciem ruchu w przypadku naszego auta; mamy też specjalny tryb parkingowy bazujący na detekcji ruchu. W urządzeniu zamontowano baterię pozwalającą na korzystanie z kamerki nawet poza naszym samochodem.

XBLITZ BLACK BIRD 2.0 GPS

Cena w sieci od: 265 zł

>Sprawdź w Media Expert<

Kolejne spośród prezentowanych urządzeń to XBLITZ BLACK BIRD 2.0 GPS. Jest to również solidny rejestrator na każdą kieszeń. Pracuje on w rozdzielczości Full HD i również oparty został na sensorze optycznym od Sony. Ponadto oferuje dostęp do funkcji WDR, która pozwala na komfortową rejestrację materiału wideo nawet w przypadku wysokich kontrastów obrazu. Standardowo producent postawił tu na szerokokątny obiektyw. XBLITZ BLACK BIRD 2.0 GPS uruchomi nagrywanie automatycznie wraz ze startem silnika i rozpoczęciem jazdy naszym samochodem. Nie musimy się więc martwić, że zapomnimy go włączyć przed podróżą. Nie zabrakło trybu parkingowego

MIO MIVUE C320

Cena w sieci od: 289 zł

>Sprawdź w Media Expert<

Trzeci spośród prezentowanych wideorejestratorów to MIO MIVUE C320. Nie odbiega on pod względem specyfikacji od poprzedników. Pracuje w rozdzielczości Full HD i oferuje użytkownikowi dostęp do szerokokątnego obiektywu. Mamy również funkcję automatycznego uruchomienia nagrywania oraz tryb parkingowy. Minusem urządzenia jest brak – w przeciwieństwie do wcześniej prezentowanych – odbiornika GPS. Warto jednak wspomnieć, że MIO MIVUE C320 oferuje nam możliwość łatwego udostępniania materiału wideo w sieciach społecznościowych dzięki dołączonemu oprogramowaniu.

NAVROAD MyCAM HD QUICK

Cena w sieci od: 295,22 zł

>Sprawdź w Media Expert<

Model MyCAM HD QUICK nagrywa wideo w rozdzielczości Full HD. Producent pokusił się tutaj o obecność obiektywu o kącie widzenia 170 stopni. Ponadto na pokładzie urządzenia zamontowano port miniHDMI, co pozwala na jego łatwe połączenie z telewizorem lub monitorem. Materiał nagrywany jest na kartach microSD. Ciekawostka to obecność funkcji Night Vision+, która ułatwia rejestrowanie obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych.

GARMIN DASH CAM 55

Cena w sieci od: 598 zł

>Sprawdź w Media Expert<

Ostatnia propozycja to urządzenie z nieco wyższej półki. GARMIN DASH CAM 55 pod względem parametrów nie ustępuje wcześniej prezentowanym rejestratorom. Mamy więc tu opcję nagrywania w Full HD oraz funkcje związane z automatycznym rozpoczynaniem rejestrowania wideo. Ponadto rejestrator od Garmina pozwala nam dbać o bezpieczeństwo naszej podróży. Poinformuje nas m.in. o konieczności zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego nas pojazdu. Zaalarmuje, gdy nieoczekiwanie zmienimy pas ruchu. Producent zapewnia użytkownikom DASH CAM 55 dostęp do bazy Cyclops, informującej o fotoradarach czy kamerach rejestrujących przejazd na czerwonym świetle. Rejestrator GARMIN DASH CAM 55 wyposażony został również w moduł WiFi ułatwiający parowanie kamerki z urządzeniami mobilnymi czy chociażby bezprzewodowe udostępnianie nagranego materiału.

_

Wpis pochodzi z naszego Wakacyjnego Niezbędnika Gadżetowego, który możecie pobrać w formie PDF-a przechodząc do tego wpisu.