wideorejestrator VORDON DVR-140 (fot. VORDON)

VORDON DVR-140 oferuje wszystko to, co powinien mieć wideorejestrator, na dodatek w atrakcyjnej cenie

Na pewno wielu z Was przynajmniej raz było świadkiem niebezpiecznej sytuacji na drodze. Na YouTube można znaleźć też wiele filmików, które udokumentowały takie zdarzenie za pomocą wideorejestratora w samochodzie. Urządzenia tego typu cieszą się bowiem stale rosnącą popularnością i nic dziwnego, że na rynku cały czas pojawiają się nowe. Dziś marka VORDON wprowadziła do sprzedaży kolejne, model DVR-140.

VORDON DVR-140 dysponuje obiektywem szerokokątnym o polu widzenia 170° i nagrywa wideo w rozdzielczości Full HD 1920×1080 przy 30 klatkach na sekundę. Użytkownik może też jednak ustawić, aby materiały były rejestrowane w jakości HD 1280×720. Pliki zapisywane są na karcie pamięci microSD (obsługiwane są nośniki o pojemności do 32 GB) w pętli, tzn. najstarsze fragmenty są nadpisywane przez najnowsze.

Reklama

W razie stłuczki lub innej niebezpiecznej sytuacji uruchamia się jednak czujnik G-Sensor, który automatycznie chroni film ze zdarzenia przed nadpisaniem – po to, aby użytkownik mógł go potem wykorzystać np. podczas ubieganie się o odszkodowanie u swojego ubezpieczyciela.

Od razu warto też wspomnieć, że dzięki technice przetwarzania obrazu WDR (Wide Dynamic Range – szeroki zakres dynamiki) użytkownik ma gwarancję, że obraz z kamery zachowa czytelność zarówno podczas nagrywania w ostrym słońcu, jak i w miejscach zacienionych. Wideorejestrator VORDON DVR-140 oferuje również tryb parkingowy – kiedy urządzenie wyczuje drgania, automatycznie zaczyna nagrywać do momentu, aż się one uspokoją. Dzięki temu właściciel pojazdu może zidentyfikować osobę, która – na przykład – zarysowała mu auto.

Wideorejestrator VORDON DVR-140 dysponuje też wyświetlaczem LCD o przekątnej 3 cali i złączem miniUSB. Urządzenie ma wymiary 48x82x28 mm i waży 108 gramów. Wbudowana bateria ma pojemność 200 mAh. W pudełku znajdują się również uchwyt na szybę oraz kabel zasilający 12 V (do gniazda zapalniczki) o długości 3,5 metra.

Sugerowaną cenę wideorejestratora VORDON DVR-140 ustalono na 199 złotych. Urządzenie dostępne jest w sklepach Avans, Electro, RTV Euro AGD, Komputronik i Media Expert.

Źródło: informacja prasowa