Transcend DrivePro 550 to nietypowy wideorejestrator, bo z dwoma obiektywami | Tabletowo.pl

Transcend DrivePro 550 to nietypowy wideorejestrator, bo z dwoma obiektywami

Dołącz do dyskusji 0

Wszystkie wideorejestratory są do siebie bardzo podobne i oferują identyczne funkcje. Nie mówię, że to źle, ale jak w każdym segmencie, tak i w tym oczekujemy jakiegoś zaskoczenia. Transcend właśnie nam go dostarczył w postaci modelu DrivePro 550, który oferuje nie tylko jeden, a aż dwa obiektywy – do nagrywania tego, co dzieje się na zewnątrz, jak i w środku pojazdu.

W materiałach prasowych producent pisze, że przywoływany tutaj wideorejestrator skierowany jest przede wszystkim do zawodowych kierowców (ciężarówek i autobusów oraz taksówkarzy), lecz pełnię jego możliwości bez wątpienia wykorzystają również przeciętni użytkownicy. O ile oczywiście będą skorzy wydać nieco więcej pieniędzy niż na przeciętny wideorejestrator – Transcend DrivePro 550 kosztuje bowiem 665 złotych, czyli dość sporo.

Jak już wspomniałem, model ten wyposażono w dwa obiektywy. Pierwszy, który rejestruje to, co dzieje się na zewnątrz pojazdu, wykorzystuje sensor Sony, nagrywa wideo w rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę i ma przysłonę f/2.2 oraz pole widzenia 120°. Dodatkowo wspiera go technologia WDR (Wide Dynamic Range), która reguluje kontrast w taki sposób, aby żaden fragment kadru nie był ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny.

Z kolei oczko, które nagrywa to, co dzieje się w środku pojazdu, rejestruje obraz w rozdzielczości HD 720p, ma przysłonę f/2.8 i pole widzenia 110°. Do tego wokół niego są też cztery diody LED na podczerwień, dzięki czemu kierowca może także nagrywać wnętrze, gdy jest w nim zupełnie ciemno (świetnie to widać na załączonym na końcu materiale promocyjnym – 1:04).

Transcend DrivePro 550 wyposażono również w kolorowy wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 2,4 cala oraz moduł Wi-Fi 802.11 n, za pośrednictwem którego użytkownik może komunikować się z wideorejestratorem. Służy do tego aplikacja DrivePro App, dostępna na systemy operacyjne Android i iOS. Urządzenie oferuje także odbiornik GPS/Glonass oraz tryb parkingowytryb poklatkowy. Pierwszy z trybów uruchamia się automatycznie, kiedy kamera wykryje ruch, natomiast drugi pozwala obejrzeć przyspieszoną wersję nagranego materiału.

Transcend DrivePro 550 ma wymiary 95,6×65,9×40,5 mm i waży 107 gramów. Na jego pokładzie znajduje się również slot na kartę microSD – obsługiwane są nośniki od 8 GB do 128 GB. W zestawie sprzedażowym producent dorzuca kartę o pojemności 32 GB. Użytkownik może też skorzystać z oprogramowania DrivePro Toolbox.

Źródło: informacja prasowa, Transcend

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona