Wicedyrektor Google ds. designu szydzi z najnowszego WIndowsa | Tabletowo.pl

Wicedyrektor Google ds. designu szydzi z najnowszego WIndowsa

Dołącz do dyskusji 0

Matias Duarte – osoba odpowiedzialna między innymi za Material Design w Androidzie pochwaliła się ostatnio na Twitterze stwierdzeniem, że Windows 10 jest praktycznie tym samym, co niemal 15-letni Windows XP ze skórką flat design.

Windows 10? Raczej Windows sprzed 10 lat!

Tak kwituje swoje odczucia Duarte po skonfigurowaniu Surface 4 z najnowszymi okienkami na pokładzie. To, co zawiodło Wicedyrektora Google, to sposób działania najnowszych okienek, które przypominają mu poczciwy system z zieloną łąką na tapecie.

Co dokładnie Duarte miał na myśli? Z tweetów niewiele wynika ale dodał, że cenił Windowsa 8 za to, że wyłamywał się ze standardów i próbował zmienić charakter systemu operacyjnego. To wiele wyjaśnia, skoro Windows 8 był „zmianą”, a 10 już nie jest, a jedyna cecha wspólna Windows XP oraz 10, która jednocześnie nie dotyczy wersji 8, to naturalnie menu start, które w obecnej formie nie jest tak przyjazne na urządzeniach dotykowych, jak było to znane z poprzedniej edycji systemu. Rozczarowanie pracownika Google dziwi, dlatego że to właśnie 10 odsłona Okienek zmieniła niektóre elementy systemu (głównie interfejsu), które przetrwały praktycznie niezmienione od czasów Visty, a więc od prawie dekady (jak sam pisze). Zresztą, czy porównanie dziesiątki do Windowsa XP to obraza? Osobiście nie znam nikogo kto miał z tym systemem złe skojarzenia.

Mi pozostaje jedynie życzyć panu Duarte, by prędzej czy później odkrył włącznik trybu tabletu w swoim Surface :)

Źródło: Twitter via Android.com.pl

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona