Wiadomości iMessage w końcu na Androida? | Tabletowo.pl

Wiadomości iMessage w końcu na Androida?

Dołącz do dyskusji 0

Zbyt piękne, żeby było możliwe, piekło zamarzło, itp. Nie, po prostu czasy się zmieniają, a biznes to biznes. Apple najprawdopodobniej pokaże podczas konferencji WWDC wersję iMessage na Androida.

Jeżeli nie masz iPhone’a, należy Ci się parę słów wyjaśnienia. iMessage to komunikator internetowy, umożliwiający przesyłanie wiadomości tekstowych, zdjęć, audio czy plików. Pewnie, że to żadna nowość. Apple jednak kapitalnie przemyślał sprawę i podpiął iMessage do SMS-ów. A zatem, jeżeli wysyłam SMS-a do osoby, która ma iPhone’a, odbiorca w rzeczywistości otrzyma komunikat iMessage, a ja nie będę płacił operatorowi.

Funkcja iMessage sprawdza się świetnie w iPhone’ach i iPadach, jednak Apple jak dotąd nie myślał o jej rozszerzeniu na inne platformy. Może się to zmienić, jako że według ostatnich doniesień, firma ma podczas przyszłotygodniowej konferencji WWDC zaprezentować wersję iMessage na Androida.

Gdyby Apple udało się dobrze połączyć iMessage z obsługą SMS-ów w smartfonach w mobilnym systemie Google, będziemy mieli prawdziwy hit. Jestem przekonany o tym, że aplikacja mogłaby sporo namieszać na rynku komunikatorów internetowych, gdzie obecnie króluje WhatsApp i Facebook Messenger.

Możliwość wysyłania darmowych wiadomości kontaktom z telefonu, bez konieczności dodawania nowych znajomych, ale dzięki integracji z książką adresową, to kapitalne rozwiązanie. Pytanie tylko, czy Apple rzeczywiście zdecyduje się na taki krok?

Źródło: MacDailyNews

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona