Słaby internet? Aplikacja Wiadomości Google i tak zadziała płynnie – również na sprzętach z Androidem Go | Tabletowo.pl

Słaby internet? Aplikacja Wiadomości Google i tak zadziała płynnie – również na sprzętach z Androidem Go

Dołącz do dyskusji 0

Aplikacja Wiadomości Google dostępna jest w ponad stu krajach oraz kilkudziesięciu językach, w tym polskim. Jednak jak w wypadku większości programów na smartfony, na nic nam się zda, kiedy nie będziemy mieli dostępu do internetu. Specjalnie dla tych, którzy oszczędzają pakiety danych lub mieszkają w okolicach, gdzie zasięg jest niezwykle słaby, Google wprowadza w swojej aplikacji zmiany.

Nowych funkcji Wiadomości Google jest cztery. Pomagają one uzyskać dostęp do wiadomości praktycznie z każdego miejsca na Ziemi, gdzie dostęp do internetu jest choć szczątkowy. Skupiają się też głównie na ułatwieniach dla osób korzystających z tanich smartfonów z Android Go na pokładzie i obszarach świata, gdzie urządzenia te są popularne.

Od czasu do czasu mogą przydać się też w dużych miastach, gdzie zdarza się, że nawet szerokie gardła dostępu do mobilnego internetu nie są w stanie zapewnić szybkiej transmisji danych przez nagromadzenie użytkowników.

Co zatem się zmieniło?

  • Filmy w Wiadomościach Google będą mogły być otwierane w YouTube Go, jeśli tylko będziemy mieli tę aplikację zainstalowaną na smartfonie.
  • Jeśli możliwości pobierania będą słabe, informacje będą częściej dobierane spośród artykułów tekstowych aniżeli materiałów filmowych.
  • Filmy i GIF-y nie będą odtwarzane automatycznie, a obrazy będą ładowane w skompresowanym formacie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Żeby obejrzeć film lub zobaczyć obraz w pełnej rozdzielczości, trzeba będzie go dotknąć.
  • Da się zapisywać artykuły na później, by przeczytać je w trybie offline.

Co ciekawe, powyższych funkcji nie będzie dało się manualnie włączyć lub wyłączyć. Zostaną zastosowane automatycznie, kiedy będzie wymagać tego sytuacja. Jedyne, co musi zrobić użytkownik, to poczekać na najnowszą aktualizację Wiadomości Google, która wniesie powyższe zmiany.

Ciekawe, jakie są progi wydajności połączenia internetowego, po których przekroczeniu aplikacja stwierdza, że należy włączyć tryby oszczędzania danych i inne ułatwienia. Czasem mam wrażenie, że mógłbym się na nie załapać.

źródło: Google przez Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona