Wiadomości Google – inteligentna aplikacja zaprezentowana na Google I/O 2018, trafia na Androida i iOS | Tabletowo.pl

Wiadomości Google – inteligentna aplikacja zaprezentowana na Google I/O 2018, trafia na Androida i iOS

Dołącz do dyskusji 0

Nowa aplikacja Google, o której dość dużo usłyszeliśmy podczas konferencji Google dla programistów, pojawiła się wczoraj w sklepie Google Play i AppStore. Ten nowoczesny agregator treści zastępuje kompletnie aplikację Kiosk Google Play.

Wiadomości Google mają w założeniu organizować artykuły o bieżących wydarzeniach na świecie, dzięki czemu łatwiej odnajdziemy to, co nas interesuje. Strona główna przedstawia je w formie pięciu najważniejszych informacji. Lista ta powstaje na podstawie naszej historii wyszukiwań oraz tematów, które przeglądaliśmy w przeglądarce lub aplikacji. Dzięki możliwościom uczenia maszynowego Wiadomości Google mogą dokładniej przewidywać, które publikacje nas zaciekawią.

Jeśli chcemy zbadać źródło jakichś wieści, aplikacja nam to umożliwia, otwierając dostęp do przeglądania artykułów traktujących o tym samym wydarzeniu. W ten sposób będziemy w stanie spojrzeć na temat z szerszej perspektywy i zminimalizować ryzyko nabrania się na fejk newsa. Zresztą, Google zarzeka się, że pobiera informacje tylko od zaufanych agencji i portali, oraz umożliwia nam dodanie własnych, którym wierzymy na słowo.

Reszta przewijalnej tablicy, podzielonej na sekcje, to wiadomości niefiltrowane. To zbiór artykułów, które mogą nas zainteresować, bazujący na naszych subskrypcjach i preferencjach określanych w opcjach programu.

Sama aplikacja wygląda na przejrzystą i czytelną, co na pewno poprawia komfort korzystania. Zobaczymy w dłuższym rozrachunku, jak sprawdzi się w roli agregatora treści. Można ją za darmo pobrać na smartfony z Androidem i urządzenia działające na iOS.

źródło: własne, Google Play

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona