Od teraz można wysyłać przez WhatsApp wszystko. WSZYSTKO | Tabletowo.pl

Od teraz można wysyłać przez WhatsApp wszystko. WSZYSTKO

Dołącz do dyskusji 0

WhatsApp dopadła ważna aktualizacja. Umożliwia ona przesyłanie znajomym niemal każdego pliku. To jedna z najbardziej praktycznych funkcji, które dodano do tego komunikatora w ostatnim czasie.

Odkąd WhatsApp poszedł śladem Facebooka i Instagrama, i w swojej aplikacji również udostępnił możliwość czegoś na kształt snapchatowych Stories, zacząłem się zastanawiać, co przyniosą kolejne aktualizacje. Pokiwałbym z niedowierzaniem głową, gdyby były to tylko naklejki i zestaw zabawnych filtrów, ale na szczęście dodano coś, co rzeczywiście może się przydać.

Teraz można wymieniać się z użytkownikami tego komunikatora niemal każdym plikiem – czy będzie to pdf, archiwum zip, tabela w xls czy też paczka aplikacji w apk. Wymiana plików odbywa się bez problemów, o ile żaden z nich nie przekracza 100 MB (na Androidzie) lub 128 MB (na iOS).

Oprócz tej praktycznej funkcji, WhatsApp przestanie już tak kaleczyć przesyłane zdjęcia. Zwykle aplikacja starała się nadmiernie optymalizować ich rozmiar, co odbijało się na jakości. Od teraz pliki jpeg będą przesyłane bezstratnie, więc to całkiem dobre wieści. Co więcej, jeśli zechcemy wysłać znajomym kilkanaście zdjęć pod rząd, to WhatsApp zbierze je w jeden album zamiast zapychać czat kolejnymi miniaturami.

Drobnej modyfikacji doczekał się też interfejs odbierania połączeń telefonicznych. Od teraz zamiast przesuwać zieloną słuchawką w bok, będziemy przesuwać ją do góry. Widocznie takie rozwiązanie jest bardziej domyślne. Poza tym dodano kilka usprawnień opisanych w powyższym changelogu.

Aktualizacja zapewne już jest dostępna do pobrania na Wasze urządzenia, albo już się to stało. Apkę można znaleźć w sklepie Google Play i App Store.

źródło: Google Play dzięki phoneArena  

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona