aplikacja whatsapp android
(fot. Tabletowo.pl)

WhatsApp rozszerza dostępność ciemnego motywu i wprowadza szereg innych, przydatnych nowości

WhatsApp bezapelacyjnie jest jednym z najczęściej wykorzystywanych przez użytkowników na całym świecie komunikatorów – tylko na system operacyjny Android pobrano go ponad 5 mld razy! Dziś poinformowano o rozszerzeniu dostępności ciemnego motywu na kolejne platformy oraz wprowadzeniu szeregu innych, przydatnych nowości.

WhatsApp – nowe funkcje

Użytkownicy bardzo długo czekali na ciemny motyw w WhatsAppie. Został on w końcu udostępniony na początku marca 2020 roku, ale jedynie w aplikacji na urządzenia mobilne – użytkownicy innych platform nie mogli z niego korzystać.

To się jednak wkrótce zmieni, bowiem dziś poinformowano o planach wdrożenia ciemnego motywu na platformach WhatsApp Web i WhatsApp na pulpit. Dzięki temu użytkownicy będą mogli przełączyć schemat kolorów również na komputerze, co może przydać się szczególnie w nocy, aby nie męczył wzroku i nie raził intensywnymi barwami w oczy.

Kolejną, przydatną nowością, z której użytkownicy z pewnością będą chętnie korzystać, są animowane naklejki. Aktualnie są bowiem dostępne wyłącznie statyczne, a ruchome nierzadko mogą lepiej wyrazić to, co wysyłająca je osoba miała na myśli.

WhatsApp new features
Nowości w aplikacji WhatsApp (źródło: WhatsApp)

Użytkownicy komunikatora będą wkrótce mogli także łatwiej dodać nowy kontakt dzięki kodom QR. Funkcja ta sprawi, że nie trzeba będzie już wpisywać numeru – wystarczy utworzyć swój unikalny kod QR i pozwolić go zeskanować osobie, z którą chcemy nawiązać konwersację. Proste, szybkie, wygodne i nie obarczone możliwością popełnienia błędu przy wpisywaniu numeru telefonu.

Oprócz tego, zapowiedziano również zmiany w połączeniach wideo. Aktualnie może w nich uczestniczyć nawet do ośmiu osób, a wkrótce użytkownicy będą mogli zdecydować, na kim chcą skupić swoją uwagę. W tym celu powinni dotknąć i przytrzymać obraz z kamery wybranej osoby, a po chwili pojawi się on na większej powierzchni, niemal całym ekranie.

Jednocześnie dodano też ikonę wideo w czatach grupowych, do których należy maksymalnie ośmiu uczestników, aby umożliwić im rozpoczęcie grupowego połączenia wideo za pomocą jednego dotknięcia.

Ponadto przygotowano też coś dla tych, którzy korzystają z telefonów komórkowych z systemem KaiOS – wkrótce i oni będą mogli ustawiać statusy, które znikają po 24 godzinach.

Jak informuje WhatsApp, opisywane powyżej, nowe funkcje zostaną udostępnione użytkownikom w ciągu kilku najbliższych tygodni.