Kopie zapasowe WhatsAppa na Androidzie nie będą już zużywać miejsca na naszym Dysku Google - Tabletowo.pl

Kopie zapasowe WhatsAppa na Androidzie nie będą już zużywać miejsca na naszym Dysku Google

Dołącz do dyskusji 0

WhatsApp i Google doszli do porozumienia, z którego wynika, że od 12 listopada kopie zapasowe tego komunikatora nie będą już pomniejszać dostępnej przestrzeni dyskowej użytkownika w chmurze Google. Do tej pory tak było, co mogło być przyczyną kurczącego się miejsca na Dysku Google w sytuacji, gdy przez WhatsAppa przesyłaliśmy lub odbieraliśmy duże ilości multimediów.

Między Facebookiem a Google istniała (i dalej funkcjonuje) ciekawa umowa. Choć WhatsApp pozostaje własnością Facebooka, to aplikacja korzysta z miejsca na dyskach Google. Tam trafiają wszystkie nasze filmy i zdjęcia, wiadomości, notatki i inne materiały, którymi wymieniamy się przez komunikator. I zajmują miejsce.

To się jednak zmieni, przynajmniej zdaniem „wtyczek” z forum XDA Developers. Użytkownicy WhatsAppa już zaczęli dostawać maile z powiadomieniami o zmianie sposobu naliczania wykorzystania danych na ich kontach w Dysku Google. Kopie zapasowe WhatsAppa, choć będą tam obecne, nie spowodują pomniejszenia dostępnej dla użytkownika przestrzeni dyskowej. Wiadomości zdradzają również, że dane, które mają ponad rok, będą automatycznie usuwane z kopii zapasowej komunikatora.

Tabletowo.pl Kopie zapasowe WhatsAppa na Androidzie nie będą już zużywać miejsca na naszym Dysku Google Aktualizacje Android Aplikacje Facebook Nowości

(zdj. XDA Developers)

Jeśli więc chcemy zachować rzeczy, które mają więcej niż 12 miesięcy, a znajdują się w pamięci WhatsAppa, to lepiej zadbajmy o to, by nie odeszły w niebyt, kopiując je gdzie indziej – albo po prostu przenosząc do innego folderu na Dysku Google.

Oprócz tego, jest spora szansa, że kopie multimediów używanych przez nas w WhatsAppie znajdują się cały czas na naszych smartfonach. Komunikator Facebooka jest jednym z tych, które domyślnie przechowują dane rozmów i multimediów nie na dedykowanych serwerach, a w pamięci urządzenia mobilnego. Stąd są kopiowane i wysyłane w chmurę Google’a. Ułatwia to sprawę, kiedy zmieniamy smartfon – historia konwersacji pobierana jest na nowy sprzęt w kilka chwil.

Na iPhone’ach WhatsApp tworzy kopię zapasową danych w usłudze iCloud, która w darmowym planie ma 5 GB przestrzeni. Dla korzystających z Dysku Google, gigant z Moutain View oferuje 15 GB bez opłat. A od listopada stare gify z WhatsAppa nie będą już tam zalegać, więc będziemy mogli korzystać z tej przestrzeni nieco swobodniej.

źródło: XDA Developers przez Tech2

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona