Dziwne, ale WhatsApp rzeczywiście nie miał dotąd tej funkcji – komunikator w końcu obsługuje naklejki

To nie tak, że dotąd brakowało mi możliwości dodawania naklejek podczas tekstowych rozmów na WhatsAppie. Mało tego, w gruncie rzeczy nawet nie zdawałem sobie sprawy, że ich nie było – po prostu po stokroć bardziej wolę posłużyć się jakimś trafnym GIF-em aniżeli grafiką w formie naklejki. Ci jednak, którzy są fanami takiej formy graficznej ekspresji w czatach, mają większe pole do popisu.

Dokładniej rzecz ujmując: dzielić się naklejkami będzie można wkrótce, gdyż odpowiednia aktualizacja WhatsAppa dopiero co zaczęła być rozprowadzana, a sam nie widzę żadnej informacji o niej w sklepie Google Play ani App Store.

Część z naklejek będzie Wam dobrze znana. Jako że właścicielem WhatsAppa jest Facebook, to zielony komunikator „pożyczy” wzory naklejek od Messengera. Jeśli więc korzystamy z obu aplikacji do kontaktowania się ze znajomymi, nie powinniśmy czuć się zagubieni. Dodatkowo na blogu firmy przekazano informację, że będzie można doinstalowywać sobie dodatkowe pakiety naklejek na wypadek, gdyby te nie były wystarczająco liczne.

To ciekawe, że deweloperom WhatsAppa zeszło tyle czasu z implementacją tak, można by rzec, starej funkcji. Jak wspomniałem na wstępie, mnie ta zmiana – jak to mówią – ni to grzeje, ni ziębi, ale może jest ktoś, kto na naklejki w tym komunikatorze czekał od wieków.

Nowa opcja jest stopniowo wprowadzana na platformy iOS i Android, i może minąć tydzień lub nawet więcej, aż trafi do nas.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/17/whatsapp-na-androidzie-nie-bedzie-juz-zuzywac-miejsca-na-dysku-google/

źródło: WhatsApp