WeTab już w sprzedaży | Tabletowo.pl

WeTab już w sprzedaży

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli ktoś z Was ma już dość czekania to mam (jak mi się zdaje) dość interesujące wieści. Tablet WeTab (kiedyś WePad) jest już dostępny – także w Polsce. Jako że o samym tablecie z systemem Intela i Nokii ucichło od września 2010 postanowiłem zobaczyć co też na stronie producenta piszczy. Okazuje się, że wedle dostępnych tam informacji tablet jest już gotowy i jest w sklepach – i oczywiście DZIAŁA.

Tablet jest „produkowany” przez niemiecką firmę i przynajmniej na razie jest głównie dostępny na terenie Niemiec (między innymi w sieci „nie dla idiotów”). Poza tym, wedle informacji ze strony WeTab’a można go także kupić online. Jedna z reklamowanych firm ma najwyraźniej swój oddział w Polsce i oba modele tabletu są pokazane na jej internetowych stronach, z opisem dostępne. Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany zapraszam: WeTab Wi-Fi i WeTab 3G (teoretycznie w sklepie będzie też mogli kupić inne tablety np: Toshiba Folio 100 i inne).

A co w samym WeTab’ie? Zobaczcie sami…

Czyli w skrócie:

MeeGo (system widmo); dostęp do Android Market; 11,6″ LCD (1366 x 768); Intel Atom N450 1,66Ghz; 1 GB RAM; 16 lub 32 GB dysku (slot na kartę SD maks. 32 GB); sporo portów rozszerzeń; kamerka, czujniki, itp.

Tablet jest dość spory i dość ciężki ale – można do niego podpiąć w zasadzie te same peryferia co do PC (USB Host) – np. klawiatura – czy po prostu zainstalować Windows 7 :-). Tylko cena jest mało zachęcająca – prawie 2500,00 zł za wersję 3G to dużo za dużo… niestety nie udało mi się znaleźć żadnych faktycznych recenzji tego urządzenia (innych niż z targów) w języku polskim czy angielskim. Jak sądzę (producent będzie na MWC 2011) Kasia na pewno przyglądnie mu się bliżej w Barcelonie i/lub postara się dla tabletowo.pl wyciągnąć egzemplarz do testów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona