WebOS Community Edition ląduje na TouchPadzie

HP TouchPad jest tabletem, którego produkcja została zatrzymana, ale na pewno nie można go nazwać zapomnianym. Dziś w nocy udostępniono mu aktualizację oprogramowania o wdzięcznym mianie WebOS Community Edition. Jeżeli znacie język angielski, domyśliliście się, że ma ona wiele wspólnego ze społecznością programistów.

Przedstawiciel projektu Open WebOS podkreśla, że WebOS Community Edition nie jest systemem Open WebOS, a jedynie jego otwartym wariantem (3.0.5) mającym za zadanie przygotować grunt do aktualizacji do Open WebOS 1.0 w przyszłości.

Jaka jest różnica między WebOS Community Edition a Open WebOS? Podczas gdy ten pierwszy jest jedynie delikatnie odmienionym WebOS, po kontrolą którego pracował TouchPad, drugi będzie mógł się pochwalić „zestawem nowoczesnych narzędzi umożliwiających społeczności WebOS portowanie systemu na różne rodzaje sprzętu”. Jakkolwiek enigmatycznie to brzmi, ogólne przesłanie jest zrozumiałe: WebOS pojawi się na urządzeniach innych niż tablet HP TouchPad i kilka smartfonów Palm.

Jakiś czas temu firma Hewlett-Packard rozważała przeniesienie WebOS na standardowe jądro Linuxa, które zapewniłoby kompatybilność ze sterownikami Androida. Gdyby takie zamierzenie zostało wcielone w życie, pojawienie się pierwszych ROMów WebOS dla tabletów i smartfonów z zielonym robotem byłoby tylko kwestią czasu.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie miał bym absolutnie nic przeciwko korzystaniu z WebOS na co dzień.

via The Verge