Wear OS by Google (fot. Google)

Wear OS by Google oparty na Androidzie P dostępny dla deweloperów. Można pobrać na Huawei Watch 2

Google udostępniło pierwszy Developer Preview Androida P ponad trzy tygodnie temu. Teraz przyszedł czas, aby zrobić to samo, ale dla platformy Wear OS by Google, która jeszcze do niedawna nazywała się Android Wear. Nową wersję oprogramowania można pobierać już na Huawei Watch 2 i Huawei Watch 2 Classic.

Google zaznacza, że na obecnym etapie soft przeznaczony jest wyłącznie dla deweloperów i nie nadaje się do codziennego użytku, a tym bardziej dla przeciętnego użytkownika. Developer Preview Wear OS by Google oparty na Androidzie P trzeba pobrać samodzielnie ze strony Google i ręcznie wgrać do urządzenia. Aktualnie można to zrobić tylko na Huawei Watch 2 i Huawei Watch 2 Classic.

Wśród nowości, jakie przynosi Android P w przypadku Wear OS by Google, wymienia się m.in. ograniczenie dostępu do metod i pól innych niż SDK, ciemny motyw systemowy jako domyślny, ograniczenie aktywności w tle (aplikacje nie będą mogły działać w tle, chyba że smartwatch znajduje się na ładowarce), automatycznie wyłączanie modułów, kiedy wykryty zostanie brak aktywności przez dłuższy czas (a więc po zdjęciu urządzenia z ręki) oraz wyłączenie automatycznego podłączania się do Wi-Fi zaraz po rozłączeniu łączności poprzez Bluetooth.

Bez wątpienia minie jeszcze dużo czasu, zanim Wear OS by Google oparty na Androidzie P zostanie udostępniony oficjalnie. Premiera „klasycznej” wersji Androida P zaplanowana jest na trzeci kwartał 2018 roku i Google wypuści go najpewniej w sierpniu. We wrześniu, na targach IFA 2018, spodziewamy się bowiem premiery pierwszych smartfonów z tym systemem (mowa tu na przykład o Sony Xperii XZ2 Premium).

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/03/16/aktualizacja-do-wear-os-lista-smartwatchy-google-pay-android-pay-huawei-watch-2/

Źródło: Google dzięki Android Police