Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+

We wrześniu Samsung uruchomi swój streaming gier

Platforma Android oferuje posiadaczom smartfonów, zwłaszcza tych flagowych, bardzo szeroki dostęp do elektronicznej rozrywki. Asortyment gier w Sklepie Play z miesiąca na miesiąc staje się bardziej kompletny. Niemniej w dalszym ciągu istnieje spora grupa graczy, którzy oczekują więcej i więcej. Dla nich Samsung przygotował ciekawą alternatywę, która zadebiutuje już niedługo.

Na miesiąc wrzesień została bowiem wyznaczona data premiery usługi, która najprawdopodobniej otrzyma nazwę Samsung PlayGalaxy Link. Usługa ta ma polegać na możliwości streamingu gier z platformy PC na telefony z rodziny Galaxy Note. Dodatkowo koreański producent planuje podjąć współpracę z dostawcami oferującymi sprzęt wspomagający zdalne granie w gry, przede wszystkim z firmą Glap, która oferuje kontroler pozwalający stać się smartfonom z serii Galaxy Note czymś na kształt Nintendo Switch. Urządzenie jest już dostępne na Amazonie w cenie około 73 dolarów.

Reklama

Do chwili obecnej koreański producent nie podzielił się szczegółami swojego autorskiego rozwiązania, nieoficjalne wieści mówią jednak o tym, że usługa będzie, na tą chwilę, dostępna wyłącznie na smartfony Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+. Pojawiły się również przypuszczenia, że PlayGalaxy Link będzie ofertą darmową.

Samsung pokusił się o udostępnienie filmu na YouTube, w którym demonstruje możliwości swojej usługi. Można przyznać, że prezentowana jako przykład gra piłkarska wygląda dobrze na ekranie telefonu, a dołączony kontroler pozwoli na prowadzenie rozgrywki w komfortowych warunkach.

Swoją nową usługą koreański producent poczynił wyraźny ukłon w kierunku graczy, którzy komputerową rozgrywkę traktują bardziej jako forma odpoczynku i odstresowania. Dzięki samej funkcjonalności i udostępnionym akcesoriom będzie można grać wylegując się na ulubionej sofie. Dodatkowo gry dedykowane platformie stacjonarnej pozbawione są wielu wad, z którymi mierzą użytkownicy Androida czy iOS. Z racji większych możliwości sprzętu mogą zaoferować lepszą grafikę, ale też bardziej zaawansowany model sterowania, co przekłada się na wrażenia płynące z rozgrywki.

Na tą chwilę nie pozostaje nic innego, jak tylko poczekać na wrześniową premierę i zweryfikować możliwości rozwiązania Samsunga. Miejmy również nadzieję, że starsze flagowce z linii Galaxy S i Galaxy Note również zyskają możliwość skorzystania z nowych technologii.

Źródło: Android Police